Wellness EW Club 100% Profit - by Tim_isoara

Nu am o statistca, dar sper ca sunt…

100 % in cinci ani accepti? Daca nu, ti-l recomand pe cumnatul meu care in 3 luni a facut peste 80 %. Tare …nu???

Daca ar fi ascuns balanta si volumele… era taaaaaare. Dar el din 50 de euro a facut 82.

Mai e omu tare???

Cumnatul mai are de facut 20%.Eu nu m-am referit la balanta ci la rezultatul procentual. Daca ai rezultate oricum maresti si balanta prin profit, depuneri.

@valim1975 depinde de DD, ala la cat s-a ridicat?
Si 2 cat crezi ca o sa o tina in ritmul asta?

Idea nu este de a face bumuri ca bumurile care merg in sus destul de curand duc la prabusirea contului.

Cat despre cei 100% in cei 5 ani. Citesc ce spui tu in topicul tau, dar doar cate o fotografie aia nu mi se pare destul de credibil. De ce nu pui o monitorizare? Oricum tu spuneai pe vremuri ca o sa faci o demonstratie cu TOTUL LA VEDERE.

Eu inca astept ca totul sa fie la vedere cum spuneai; momentan nu prea este, dar poate oferi ceea ce ai promis. Eu astept!!!

32 euro din 50 inseaman 64…nu 80. acum am calculat.

Normal ca nu va mai merge la fel. M-a copiat pe mine cand vedea ca piata era cu mult peste shorturile mele.
Daca piata nu a mai crescut, a disparut sursa de inspiratie :slight_smile:
Din 2010 nu a mai fost asa de bine pe eurusd…

Crezi ca la 50 euro a stat cineva sa calculeze DD??? Cred ca a fost mic, fiinca a intrat in pozitie abia dupa ce vedea ca eu eram cu munitia pe terminate, deci nu mai putea eurusd sa urce prea mult. Dar e un cont de panoplie…daca pierdea, oricum banii i-a primit :smile: A tranzactionat ca pe demo…NU???

@ovidiubenone
Pe conturile de la trading212 nu se pot pune monitorizari. Softul lor este facut de ei…Oricum, pe ForexFactory nu se accepta softuri care fac media. Nu ai sa gasesti MT5 acolo, ci doar MT4.

http://www.forexfactory.com/valim1975#08-list

Am pus un cont aici, dar nu am apucat sa il alimentez pina la 5000 euro. Am doar 2700. Daca te uiti la randament, am in jur de 20% pe an, chiar daca se calculeaza global, iar 1300 sunt depusi luna aceasta. Eu tranzactionez doar de pe mobil, asa ca nu pot pune un cont de myfxbook, intrucat este necesar MT4 desktop.

Eu zic ca FF va e suficient.
Daca vrei sa vezi contul meu, uite

603 usd, sau 3,8% randament in februarie.
Daca vrei mai multe, pot sa iti dau acces prin teamviewer intr-un weekend nu numai pe acest cont, ci pe inca 2, unde profiturile sunt mai consistente, dar sunt ale unor prieteni pentru care tranzactionez eu si ei, fiecare cum poate.
Cand se vor depune declaratiile, am sa postez sa vezi ca totusi nu vorbesc prostii.

@ovidiubenone
Mai ia si de aici. depozitul a fost 2000 euro. Am castigat 50% in 2 ani…deci tot 25 % pe an. Ce vezi in imagine sunt lei, dar contul e in euro.Daca excluzi rubla, cu care a mluat plasa anul trecut, vezi ce profit aveam… Finantarea este profitul din dobinzi, care au fost de la EURRON, EURHUF si de la ruble…

Nici contul acesta nu merge pus pe FF.

Te-am convins?

Pot sa intru si eu in club???

@valim1975 cu linkul asta http://www.forexfactory.com/valim1975/08 m-ai convins. E destul.
@Tim_isoara cand ne pui si linkul tau de pe FF ca valim?
@valim1975 cat despre intrarea in club asta e se vorbeste cu Tim_isoara eu doar mi-am exprimat o nemultumire pe care multumesc ca ai lamurit-o. Ai oferit chiar mai mult decat e nevoie referitor la detaliile tale de profitabilitate.

DD-ul este calculat automat de siteurile de monitorizare. Il ai inclusiv pe FF in pagina ta: 24%/35% il ai tu depinde daca il calculezi in functie de balanta sau de equity.

La 50 euro tranzactionati si cu semnale e clar ca el era un DJ, deci nu prea mai avem ce analiza evetual ce ne-ai dat tu aici pe FF.

Si ca sa fie Clubul productiv. Nu mai bine facem un cont joint fiecare depune o suma de cateva sute, isi tranzactioneaza fiecare banii si punem o monitorizare sa vada lumea cum merge treaba?

Daca tot e Club si daca tot e pe forum: @Tim_isoara, valim1975 ce spuneti?

Sigur ca da. Bine ai venit in Club.

In 2014 am lucrat cu MyFXbook la vedere…
In 2015 Myfxbook la mine e privat.

Doar daca sunt primit in gasca :slight_smile: Saptaman asta voi incepe un nou cont de la 100 euro si voi intentiona sa deschid un topic nou prin care sa pun la vedere toate informatiile precum si strea contului pe parcursul timpului .

Spor la treaba ce mai astepti.

Multumesc de acceptare. :slight_smile:

Ideea cu jucatul la verere…pe mine nu ma deranjeaza. Chiar daca pierd…asta e. Nimeni nu isi aminteste anul trecut cand ziceam ca short USDRUB e tranzactia secolului. Cumulat, am pierdut pe rubla peste 9000 de euroi. m-am oprit la usdrub 38. Acum e sarit de 60. iar 1 rubla =10.000 de pipsi. Chiar si eu ma minunez cum de in 6 luni am recuperat tot ce am pierdut in 15 zile (30 august- 14 septembrie). Norocul meu a fost ce de 2 ani shortrez eurusd …iar acum cred ca s-a ajuns aproape de fundul sacului. la 1.07 cred ca se va opri caderea, iar pentru septembrie vom avea sideway, cu spike-uri spre 1.12.

Problema mea este cum naiba de reusesc doar 20-25%. Vreau sa fac 15.000 anul acesta, cu care sa tranzactionez ca pe demo…

Poti sa inbunatatesti strategia. SL mai mic, intrari mai bune.
Sau poti risca mai mult pe tranzactie, daca dupa analiza istoriei tale se poate.
A o strategie pentru scalping?

Sa o ia naiba de strategie. Ce vedeti voi este doar un cont in care dupa ce dau tranzactii de 20-30.000 short pe conturile de la trading212 …dau si aici vreo 2-3000. Dar acei 20-30.000 sunt rezultati din cel putin 4-5 …chiar 8 tranzactii la diferite nivele . Cand o dau pe ultima la trading, dau una si aici. Eu la trading am norma 30 euro pe zi, pentru a face 6000 pe an.

Pe unul dintre conturi in februarie am facut 1500și ceva

Din 194 de tranzactii inchise ( cu close position,dar fiecare pozitie era constituita din alte tranzactii ), asta a a fost rezultatul.
Uite-l si pe cel pe care l-am pus cu tinta de 25% pina in decembrie

Eu nu folosesc stop loss. Prefer sa nu ma supraexpun. Anul acesta am avut noroc…CU CARUL MARE.
Chiar ma gandesc cu groaza cum va arata momnetul in care trebuie sa merg pe long cu eurusd…cand eu de 4 ani merg doar pe short, asa cum v-am spus, shortam si in 2011 cand ECB marea dobinda si EURUSD a ajuns in 2 luni de la 1.37 la 1.48…dar a fost extrem de dulce caderea de la 1,48 la 1.44 din 4 mai 2011. Shortam si anul trecut cand de la 1.34 a sarit la 1,39…si am shortat si cand a aczut de la 1,33 …la 1.10…

Daca tin bine minte. Tu faci un carry trade si cand tranzactia merge in favoarea ta o inchizi

Atasez un cont personal tranzactionat pe baza de indicatori, oscilatori si putin EW .
Realizari 162% profit win rate 95%. SL 30 pipsi durata medie a tranzactiilor 13H.
Ce am vrut sa evidentiez a fost win rateul de 95%
A fost un experiment pentru a gasi sfarsituri de trend. toate tranzactiile au fost executate pe retrageri.Inceputul a fost 3 februarie 2015.

da. Dar de cand cade euro, am cam lasat-o mai moale cu carry trade-ul. la 0.05 swap pe eurron si cam tot la fel pe eurhuf. Daca era 0.082 ca acum 3 luni era super rentabil. Am conturi pe care am luat 150 euro swap pe weekend .

Sa nu crezi ca nu ma intorc la vechea dragoste in 2-3 luni. deja EURRON e de short…fie doar pt un mic portofoliu de luat dobinzi. Daca nu cadea EURRON la inceputul lui Februarie, ma gaseai si acum cu peste un lot de EURRON.

Londra nu doarme, aresteaza.
https://www.fxstat.com/en/p/DavidD/blog/7017003-Anti-fraud-London-police-arrest-13-CWM-FX-staff,-sponsors-of-Chelsea-FC

EWC H4
EURUSD is trading sharply lower since pair broke the lower side of a triangle pattern placed in fourth wave. Notice that market is now even accelerating down since Friday, so we believe that current leg down from around 1.1220 is an extended wave 3) that can be looking for some support at around current Fibonacci support levels. As such, we think that pair will stay bearish after any bounce, and that would be only fourth wave rally within wave (5). Ideal resistance for coming fourth wave is at 1.0823-1.0910.
Gregor Horvat

Imi place. Invalidarea este foarte importanta. Dar 4 poate sa se duca si la 1 pip de val 1 si tot e valid, corect?