Wellness EW Club 100% Profit - by Tim_isoara

Se doreste a fi un club a celor care sunt profitabili, pe conturi reale si au obtinut profituri mai mari de 100% anual.Nu vrem doar povesti ci dovezi.
Speram sa-i depasim pe traderii cu rezultate foarte bune.
Nu accept in club decat persoane optimiste.

Avem cine sa ne motiveze.

Larry Williams de la 10.000$ la 1.147.607$ intr-un an de zile, 11.376% profit anual. Profit lunar de 48,48%.

Dan Zanger de la 10.775$ la 18.000.000$ in 18 luni… Profit lunar de 51,03%.

O strategie care nu caută investitori

Ceva calcule.
Pentru a transforma 500$ intr-un milion in decurs de 1 an de zile, avem nevoie de 89% profit lunar.

Pareri Binatex

Rezultate pentru luna februarie.

a face calcule nu e asa greu mai ales cand avem si foile de calcul la indemana. a scoate 89% intr-o luna… se poate, chiar si mai bine insa sa te mentii 3 luni la rand cu 89% … mai greu

Planul e facut, calculele sunt facute asa ca am trecut la practica.
Sunt de acord ca e greu sa te mentii 3 luni la rand, dar planul e pe 1 an…
creste dificultatea. Nu pot sa pierd decat ceva bani sau sa castig ceva bani.

ok, tine minte aici e importanta supravietuirea chiar daca se face si cu 5% pe luna tot e mult tinand cont de ce forte sunt in miscare.

Acest cont e special pentru acest experiment.
De pe celelalte platim facturi.
De pe Alpari UK asteptam. :smile:

Ca tot veni vorba despre contul de experiment. Am incercat sa vad elemente mai detailate si nu reusesc. Un myfxbook, fxstat, sau fxblue se poate? Vreau sa pun o lupa sa vad exact ce faci tu pe acolo.

Interesant proiect! Sunt in club si din cate am urmarit pe vamist detin INCA contul real cu cea mai mare crestere in procente. Iti doresc sa il depasesti.

Mult succes

P.S. O sa ne lasi sa avem accet mai “profund” la ceea ce faci tu acolo?

@ovidiubenone
Doar doresc un club a celor care pot face 100% profit anual.
Nu stiu daca voi posta prea des despre contul meu.

@Tim_isoara si scopul clubului este de a …?

Discutii, motivare, relaxare, a traderilor cu apetit crescut pentru risc.

La 100% anual nu prea se poate spune ca este apetitul crescut pentru risk. Prietenul nostru @bigflames se alatura?

Eventual cum se face verificarea si de catre cine?

Eu sunt multumit cu o dovada, de pe un cont real, ca a existat un profit de 100%.
Eu sper sa fie si traderi cu target-uri de 50-100% lunar.

Cum determini daca un cont este real sau nu daca nu exista retrageri? Totusi am intalnit odata un cont demo care avea o retragere. Nici porprietarul nu a inteles ce s-a intamplat.

Scrie pe el daca e demo.Nu inteleg care e problema cu retagerile?

Un video motivational.

https://www.youtube.com/watch?v=UWcUoIy0B3I

Tipu face bani pe actiuni. E mare diferenta. Penny Stocks

Many penny stocks, particularly those that trade for fractions of a cent, are thinly traded. They can become the target of stock promoters and manipulators.[3] These manipulators first purchase large quantities of stock, then artificially inflate the share price through false and misleading positive statements.

De ce spun ca e mare diferenta. Pe Forex singurii care pot manipula piata sunt cei mari, cei care pot cu guritele lor sa miste piata, si chiar se intampla. Altfel, cine se risca sa bage sute de milioane doar ca sa faca un buble pe Euro? sau pe orice alta pereche? Nimeni. E prea lichida piata si de aceea pattern urile de pe stocks nu merg pe forex. Alt lucru de discutat referitor la paternuri. Omul, daca e adevarat ce spune, a gasit smecheria, si nu e singurul. Mai e un pusti care lunile trecute tot asa, a trecut de milion din 10 mii si tot pe penny stocks. Acolo e bataia pestelui. In forex, piata e prea mare cu prea multi participanti ca sa mearga ce se poate pe actiuni. Acolo se practiva cu mult succes inselatoria. De aceea ai sa vezi ca peste cativa ani o sa avem procese rasunatoare cum au si fost pana acum pe asa ceva, pe manipulare grosolana a informatiei si deci a actiunilor. In schimb, in Forex, poate pe perechi exotice sa poti face asa ceva si chiar si asa, in pozitie de retailist tot n-ai nicio sansa pentru ca nu ai acces la informatie. Stim cu totii de minunea lui Soros cu Lira dar a putut cu bani grei la start iar profitul a fost de 20% nu 1000%.

Bravo lui. Eu sunt convins ca posibilitatile pe Forex sunt mai mari.

@ovidiubenone
Eu doresc un club a traderilor care au target-uri mari si care au reusit macar 1 data 100% profit pe un cont real. Chiar daca nu au consistenta, dar lucreaza la ea. Sa schimbam idei de trading, money management, grafice, rezultate. Nu ma intereseaza traderii care cred ca este imposibil un profit de minim 100% anual.

@Tim_isoara 100% anual inseamna un 6% lunar, ori asta nu cred ca este imposibil.

In schimb greu de realizat mi se pare ce spuneai mai sus 50-100% lunar! Si sa o ti asa macar 1 an, ca noroc cateva luni poate avea oricine.

De pe tot forumul cam cati crezi tu ca pot sa realizeze macar 100% anual?