Traderi prolifici: aratati-va!

Pentru ca tinta era 10.000%, acum am inchis toate tranzactiile de acolo, rezultat final 13.000%. Apoi,

Apropo, GSI e tot din Cipru, imi da si mie 2k daca retrag, ce zici asa dupa experienta ta de 4 saptamani?

Apreciez raspunsul, chiar o fac.

Insa legat de ce asteptari am eu de la voi, din pacate m-ai(ati) inteles gresit. Sper ca am clarificat prin ultimul post ce asteptari am de la voi.

Ma intrebi ceva ce nu cunosc, i.e. bonitatea GSI.

Daca m-ai fi intrebat: ai lichidat un cont la FXPrimus de 1532.32USD, dintre care 332.32USD pierderea FXPrimus (castigul meu din 12.12.2016 -> 30.12.2016), raspunsul meu ar fi da! Am facut asta in data de 03.Jan.2017, la 17:10 (CET).

Merita precizat faptul ca in momentul in care am lichidat acel cont, mai aveam un cont cu o depunere de 4200USD. Acum credeti ce vreti.

Vreti parerea mea? Eu cred ca FXPrimus e bun de plata :slight_smile:

Fiindca nu mai sesizez ironie in comentariile voastre, si nu mai vad asa multa activitate, in sfarsit, cred ca am pus pe majoritatea pe ganduri :slight_smile:, … Cred ca acum multi va ganditi “Ba ce chestie! Noobie-ul asta s-ar putea sa aiba dreptate si sa faca bani grei de adevaratelea!” :slight_smile:

Si ca sa fac lucrurile si mai interesante, nu va voi arata nimic :slight_smile: , nicio balanta, in schimb doar va voi spune performantele mele :slight_smile:

E decizia voastra daca credeti ceea ce v-am spus pana acum, sau nu.

Insa, va asigur ca surpriza ramane pe agenda, precum si restul activitatilor! Surpriza va merita asteptarea!!!

Unii zic ca Nemeth e un sarlatan cu un sistem copiat de la alti sarlatani care pe termen lung falimenteaza conturi.

Sa fie totusi atat de simplu sa faci bani pe forex cu risc 0?

Artok nu cred ca e cineva care are experienta in forex si nu e naiv care sa se intrebe daca nu cumva ai descoperit o masina de printat bani. Cu astea fiind spuse nu stiu de ce tac. Fiecare cu motivele lui.

Noi te credem ca faci bani grei cu asta dar suntem sceptici in legatura cu performantele lui pe termen lung.

Tu ai dat bani pe sistemul lui Nemeth?

@aex inseamna ca nu ai citit nimic din ce am postat!

Acum e randul meu sa fiu si eu putin ironic :slight_smile: … daca si analizele financiare le faceti la fel de superficial precum si analiza textuala a acestui thread, nu e de mirare ca sunteti speriati cand vine unul si zice ca s-a dus la banca si a facut credit, si ca in mai putin de o luna isi da demisia, si va trai pana la adanci batraneti din forex (si nu numai). De asemenea nu ma mira, ca nu sunteti deja milionari! Fratilor… cititi, digerati, apoi comentati!

Mura in gura… noope. Mai citeste post-urile mele, si o sa afli singur raspunsul!

A inceput sa se puna ceata…
Stai sa ghicesc: o sa vedem niste poze, e decizia noastra daca credem sau nu, nu?

@Luce_Nera, ma faci sa repet… insa pentru tine fac o mica concesie! Drept rasplata pentru faptul ca ai facut fata insistentelor mele in privat, oarecum cu brio.

Am zis ca singurul lucru care va disparea, este situatia contului meu. In rest, toate item-urile raman pe agenda. Nu veti capata nici macar o poza! Doar vorbe… adica atat: procent castig, plus balanta, plus tranzactii active!

Nu voi disparea! Veti sti numele meu! Iar numele meu e unic in toata lumea! Deci ma veti gasi, daca ma veti cauta! Dar si mai important, veti asista la o mare surpriza :slight_smile: Insa tre’ sa veniti ca sa o primiti!

Agenda rectificata:

• maxim 10 minute
  • cine e Artok: nume, prenume
  • sumar tranzactii (procent castig, balanta, equity) - nicio poza; doar vorbe! (ca si restul cuvintelor pe care le-am scris aici)
  • exemplu tranzactie negativa (-3000USD) incheiata pozitiv (aproximativ). (vi l-am dat deja…)
  • !surpriza!
  • o scurta runda de intrebari&raspunsuri

Tu ai mentionat risc 0. Nemeth deasemenea asa am intelea ca isi promoveaza sistemele. Daca nu am inteles bine te rog sa ma ierti.

Eu personal cand vad postari cu care nu sunt de acord nu ma apuc sa compun paragrafe menite sa insulte persoana care a scris postul.

Daca sunt prost sunt prost pentru ca asa m-a facut mama de la mama natura. Nu ar trebui sa te deranjeze si nu e nici frumos sa ma insulti. Poti sa imi critici integritatea, caracterul si principiile dar nu si inteligenta pentru ca aia nu o pot cumpara si nici nu o pot dezvolta daca nu ma ajuta bibilica.

Hai sa vorbim despre cifre si despre argumente logice, nu despre superficialitatea forumistilor, aroganta lor sau inteligenta lor, ca deviem de la subiect.

Daca sunt prea limitat sau prea superficial pentru tine poti sa ma ignori dar nu trebuie sa ma insulti pe un forum despre trading. Si eu m-am abtinut sa fac publica parerea mea despre tine din bun simt.

@aex nu te-am insultat… tot ce am spus este ca NU AI CITIT ATENT! Hai ca iti dau mura in gura, ca nu vreau sa te victimizezi.

Daca urmaresti atent ce am scris, ai sa vezi ca tranzactiile le fac SINGUR! Drept urmare NU AM CUMPARAT NIMIC! De aia pun alarme de pret care ma trezesc din somn in toiul noptii, de cate 5-6 ori pe noapte! De aia saptamana trecuta nu am dormit deloc Miercuri spre Joi!.. de aia… ca fac totul SINGUR (din cand in cand ma ajuta si Signal Provider-ul)!

De aia eu fac cel putin 15% pe luna! Nu sunt lenes… sa automatizez! Pentru o caruta de bani, merita sa muncesc cateva ore, nu credeti? Lasati prostiile (algoritmii), si puneti mana si munciti! Recompensa pentru munca asta este incredibila!!! Nu fiti LACOMI (vezi postul mai sus despre lacomie)

Sistem nu inseamna neaparat algoritm de trading automat. Ma refeream la strategie, abordare. Eram curios daca TOT ce ai invatat de la Nemeth e informatie publica gratuita sau daca se numara printre lucrurile care le vinde. Daca zici ca nu ai dat nici un ban, am inteles

@aex ori tu cred ca nu stii sa citesti!.. ori poate nu ai citit nimic din ce am scris. Sugestia mea: pune mana si citeste toate post-urile mele, unul cate unul! Dupa ce faci asta, ma poti intreba ce vrei, si iti raspund pe un ton normal :slight_smile: Sunt convins ca dupa ce vei fi facut toate astea, vei intelege! Si nu va mai fi nevoie ca sa-ti raspund la vreo intrebare pentru ca vei afla ca deja am raspuns la TOATE intrebarile!

Hai ca imi place sistemul!!!

Eu il folosesc de peste 5 ani. Dar …ca sa iti iasa…ai multa paine de mancat !!! Si sistemul e explicat mai bine de altii, care nu au publicat carti…tineau doar webminarii…iar abia dupa 6 luni pricepi sistemul…

Si daca tu nu stii sa urmaresti trendul…si faci ajustarile prea devreme…risti sa intri in panica rapid!!!

Si ca o confidenta…mie sistemul nu mi-a reusit pe Metatrader 4, in schimb am pe alta platforma pe care imi iese.

Deci… Nu ai descoperit America! Au descoperit-o Spaniolii inainte, ca sa infranga Germania in cele 2 razboaie mondiale si sa il aleaga pe Trump!

Eu zic sa testezi pe demo vreo 18 luni sistemul, sa vezi ca …e greu…

p.s. Spre deosebire de cei care ati mai scris, eu o sa las contul legat la fxblue…

:slight_smile: eh aici e chichita! Precum am spus: eu si dl. oltciter avem aceiasi inspiratie. Insa rezultate extrem de diferite. Ce e drept, dl. oltciter foloseste sistemul de 3 ani, eu de 3 saptamani :slight_smile:

Nu am pretins ca am descoperit ceva… am si scris despre asta mai sus… Dragii mei, eu sunt un tester, NU trader:-) Cred ca de asta sunt in stare sa fac bani! Recunosc un bug cand il vad, iar eu in sistemul dl Nemeth, nu vad bug-uri!

Eu cred, si imi demonstrez zilnic, ca pot face bani grei din asta! De aceea am facut creditul! De aceea am anuntat la munca, ca imi ajung 1800EUR cand am cheltuieli minime de 3910EUR.

Intrebare! Si va rog, nu va sfiiti, si fiti sinceri cu mine, dar in primul rand cu voi insiva!!!

Cati dintre voi ati facut:
A) macar 10RON

B) intre 11-100RON

C) mai mult de 100RON

pe seama sfaturilor/semnalelor lui @Luce_Nera?

Raspunsul meu este: eu habar n-am cine e @Luce_Nera asta, si nu am copiat nimic de la el/ea (nici nu voi incepe).

Haideti la interval!

Spor la treaba… Dar nu mai bine incerci pe demo. Totusi peste 10.000 euro sa pierzi …e cam dureros… Cu asta…eu am inchieat. Mi se pare o discutie in zadar cu un om care isi intinde norocul la extrem…

Paaaa

@valim1975, ok… insa daca vrei sa raspunzi la intrebarea de mai sus as aprecia.

De asemenea as aprecia daca ti-ai dedica 10 minute din timpul tau pretios, ca sa participi la acea conferinta pe 2-3Feb si sa ma asculti :slight_smile: Sper sa nu te dezamagesc atunci!

Cat timp nu am vazut semnalele???

@valim1975 ok, deci tu ai facut 0RON profit folosind ce @Luce_Nera a avut de aratat . Multumesc pt raspuns. Contez pe tine pentru conferinta mea :slight_smile:, ok?

Raman asadar urmatorii utilizatori: @aex, @Deedee, @ovidiubenone, @theSeer? Care ati facut profit pe seama sfaturilor/semnalelor lui @Luce_Nera?