Proiect epocal de investitii Sky Way!

Pai asta e scopu investitiei in start-up. Nimeni nu a construit pina acum. Acum el o construieste, si cineva care baga banii in idee, si show-room-u de la Parcul de testare din Belorusia va avea de cistigat. Cine nu vede perspactiva, n-are decit sa zica: “Pai e ok, insa eu voi investi cind skyway-iu va fi implimentat. Cind vom avea déjà linii construite la cineva etc” Cineva nu e pregatit sa investeasca acum (vorbesc de tine)

Acuma e inca un proiect in realizare. El vrea intii sa prezinte lumii si fondurilor, machetu. Nu-i pentru toti asa tip de investii. Cineva e mai conservatist, si va baga banii cind skyway va iesi la IPO, si se va tranzactiona macar 1 an sau numai stiu ce. Altcineva baga banii cind tehnologie e pe hirtie. Riscuri mai mari, insa si ROE pe actiune e mai mare. Si desigur timpu de restituire a dobinzii e mai mare. Iar altcineva nici nu se incumeta sa bage economiile in astfel de structuri financiare.

Eu prezint ideea pentru acei mai cu tupeu, care incearca sa investeasca acum.
Daca tu te simti mai in siguranta si mai putin predispus la riscuri, cumpara actiuni Tesla. Vezi cit si cum vei avea profit.
Daca le-ai fi cumparat anul trecut in iunie '17, vezi ca esti in loss… https://www.tradingview.com/chart/oUjWFzP6/
Daca Mask ti-ar fi propus sa cumperi actiuni Tesla inainte de IPO, cum n-ai da, tu ramineai in profit.

Asta nu mai are nici o treaba cu gramatica.

Dacă tu ai răbdare sa aștepți ani pana creste valoarea acțiunilor n-ai decât sa cumperi. Eu vreau profit acum și aici. Iar forexul îmi satisface aceasta condiție.

alexv - asta chiar e un forum forex. nu e minciuna. uita-te la ce scrie ca este. proiecte epocale noi am vazut dealungul timpului. acum foarte multi ani maria, o vanzatoare ne spunea noua cat de usor se fac banii in forex. asta da rezultat epocal. skywaiv asta e intradevar cea mai tare investitie posibila. alta investitie epocala pe care eu personal ti-o recomand cu caldura este sa intri in reteaua herbal life . e cea mai tare investitie de la dumnezeu incoace. daca porti o insigna sa o vada lumea la metrou pe pieptul tau primesti si bani. intelegi?

Da, da inteleg. Poate chiar “epocal” e prea de tot. Sterg postu.

Stefane sterge postarea cu Skyway-u de pe Vamist. Nu e relevant pentru voi.

epocal este un cuvant prea mare. daca o propui ca investitie hai sa vedem care e randamentul la investitia propusa? bagi 1000 usd cat iti iese dupa un an de zile de pilda.

“Epocal” o sa fie când se va inventa teleportarea. De-abia atunci vom avea transport epocal.

Îți dai seama cat câștigi peste un an dacă tehnologia nici măcar n-a ajuns sa fie testată deși vorbim deja de un an numai pe Vamist despre asta. Deocamdată e la stadiul de idee. Probabil nu s-au găsit suficienți care sa cumpere acțiuni, sa investească în această idee. Nu s-au strâns banii pentru testare. Ce vom face dacă se va descoperi după testare ca tehnologia mai trebuie mult îmbunătățită ca sa fie fezabilă? Mai așteptăm alți ani pana se reproiecteaza din nou? Apoi sa se facă o nouă testare? Dacă se întâmplă chestia asta, valoarea acțiunilor sigur va scădea, caz în care există pericolul ca proiectul sa fie abandonat deoarece investitorii nu vor mai avea încredere. Și răbdare.

În viitorul îndepărtat sigur ca ne vom plimba cu SkyWay și Hyperloop însă nu în următorii 5-10 ani. Istoria ne învață ca tehnologiile SF se implementează destul de lent.

Cred ca esti in eroare. “About Vamist
Comunitatea traderilor si investitorilor retail”. Nu este un forum DOAR forex.

eu nu exclud alte investitii dar forexul este primary. chiar si eu acum studiez despre alte metode de a investi. si am vreo cateva variante chiar bune pentru mine si pentru altii. apropo - mie nu imi merge vamist forumul asta decat cu mozilla si nu chrome.

"…tehnologia nici măcar n-a ajuns sa fie testată "

Pe parcursul 2017 s-a primit déjà certificarile de conformitate. (timp de 1 an s-au parcurs 3 etape; 9-12, 15-lea e finalizarea finantarii publice)

“… care e randamentul la investitia propusa? bagi 1000 usd cat iti iese dupa un an de zile de pilda.”

Acum actiunea costa in mediu 0,1 cent (de ex. un pachet achitat in rate cu 100$/luna, timp de 10 luni cumparati 40500 actiuni, pachet minim 25$ cu 1250 actiuni). Actiuni de classa A, (cu numar ISIN) cu prêt nominal 1 $. La IPO pretul va fi dictat de piata. Actiunile de classa A NU pot fi vindute mai jos de cel nominal.
Iesirea IPO se petrece numai dupa ce compania incepe sa aiba profit. Poate fi si dupa 2 ani.
Contracte de proiectare s-au semnat déjà. Cine vrea sa intre acum, va poftesc. Cine nu, nu.
Cine nu crede in tehnologie… pai sa nu creada. Insa, lasam comentariile sarcastice pentru ca nu va face bine la imaginea voastra, nu a mea.

PS. Aici, pe forum am treaba cu diletanti care nu striu ce insemna portfoliu de investitii diversificat cu termen scurt, mediu si lung. Si in genere ce inseamna cuvintul “investitie” in Fondurile Venture, sau crowdfunding. :slight_smile:

Deci o actiune costa 2 centi si nu 1 cent …

http://agrointel.ro/category/culturi-profitabile/ mie asta mi se pare un site bun de investitii. de asemenea si in case de inchiriat. exista niste fonduri imobiliare in america cu denumirea de reit care au ca obligatie sa plateasca 90% din profit in dividende. ideea la imobiliare ar fi nu de generare de profit ci de protectie capital vizavi de inflatie.

"… in mediu 0,1 cent "
Si daca incerci 1000 / 40500?

Nu e nici 2 cenți, nici 1 cent, e 0,1 cenți :joy:

Ce sa mai, la 0,1 cenți acțiunea, cumperi tot SkyWay-ul cu 1000$ :joy: :joy:

Cea mai tare replica a ta de pina acum. :sunglasses:

Stefane! Nu sterge postarea de pe Vamist. Eu sunt interesat . M-ar interesa mai multe informatii despre proiect .Sper ca dl. AlexV sa aiba intelepciunea sa conduca discutia spre aceaste informatii.

Cu respect , domnilor!

Merci dl Olticer. Stiam ca sint pe forum si oameni fara steriotipuri. Ma temeam ca nu mai sunteti activ aici. Va las coordonatele mele in privat.

Personal mi-am facut deja cont pe platforma de investitii Sky. Acum astept rezultatul verificarii documentelor. Momentan studiez pachetele oferite . Studiez ca o posibila investitie pentru cei care vin dupa mine - fetele mele.

Puteti face pe lincu meu de referinta please ?? https://new.skyway.capital/?partner_id=216412 :wink:

Din pacate contul meu a devenit activ. Imi pare rau ! Dar poti sa-ti creezi o pagina FB in care poti sa-ti promovezi linkul. In majortitatea cazurilor este extrem de eficient daca alegi cu grija grupurile de interes!