Pareri si sfaturi despre Plus500

Statul roman nu recunoaste nici macar transsexualii, fara hotarire judecatoreasca… Robotii nici macar nu au depus cerere de recunoastere :slight_smile: . Pe cale de consecinta, nu poate detine legal cont bancar, deci nu are extras.

C√Ęnd te g√Ęnde»ôti ca plus500 e sponsor principal Atletico Madrid, a 3-a for»õńÉ din fotbalul spaniol, mai ca »õi-ai baga banii la ei.

Viata bate filmul : Terrifying Animatronic Robot Dances

https://www.youtube.com/watch?v=xulnNDLlXf4

In 3 luni am reusit sa fac in total cam 20 de milioane pana in ziua de azi, dintre care cam 8 am pierdut, 4 jumate i-am scos si restul ii am in cont. Nu am investit nici un ban, profitul este din bonusul lor.

In astea 3 luni de cand m-am apucat, o luna am stat pe tusa, luna in care am pierdut 8 milioane defapt. Am lasat-o balta si am incercat sa adun toate documentele necesare sa imi pot retrage banii pana nu ii pierd pe toti. Adevarul e ca au un sistem foarte ciudat, fiind student si ne avand nimic pe numele meu (casa/masina) mi-a fost destul de greu sa gasesc un document care sa ateste resedinta mea. (Le-am trimis poze de pe documente oficiale ale bancii, si tot mai cereau). Intr-un final am vorbit cu cei din senior team si mi-au inteles situatia.

Pentru a evita orice confuzie.

Din 100ron (bonusul lor) am facut in jur de 1300 ron, dupa care am pierdut in jur de 800, ramanand cu 500ron. Am scos 450ron dintre care am pierdut 50ron pentru ca nu aveam cont in euro deschis, iar banca a trebuit sa deschida automat… asa ca mi-au luat dobanda. Ramanand cu 50 ron in contul de pe plus500 am facut in 2 saptamani 800RON, petrecand in jur de o ora pe zi, pe platforma.

Documentele pe care le-am oferit.

• Poza de pe buletin.
  • Poza tinand buletinul in mana.
  • Document de la banca, in care sa apara contul bancar si resedinta. (nu mai stiu sigur cum se numeste)
  • Document oficial de la administratia blocului in care apare semnatura/stampila administratorului de bloc, resedinta si numele meu. (ei find reprezentatii primariei, documentul era bun, dar doar pentru ca era un sferet scris de mana, am avut probleme cu ei)

Sunt sigur ca daca eu am facut profit oricine poate sa faca pe plus500, numai ca e putina bataie de cap pana iti accepta documentele.

Daca va retrageti banii sa aveti cont bancar in euro sau dolari pentru ca daca nu o sa va traga dobanda.

Super trader! Viitorul George Soros.

Ce n-am √ģn»õeles: ai fńÉcut 2000 Ron sau 1300 Ron?

Runda 1 : din 100 RON a facut 1300 RON, profit 1200 RON.
Runda 2 : din 50 RON a facut 800 RON, profit 750 RON.
Total profit : 1200 RON + 750 RON - 800RON = 1150 RON, suma afisata la P/L total net.

Parerea mea este ca P/L total net trebuia sa fie mai mic cu 450 RON (retragerile effectuate), sau a mai inregistrat inca un profit de 450 RON care sa fi compensat retragerile efectuate.

Da, cu siguranta am omis niste pierderi/castiguri, le-am calculat din memorie fara sa ma uit. Plus500 nu are nici o sectiune in care sa iti arate totalul pierderilor/profiturilor, average loss/average win, etc. cam trebuie sa le calculezi. Le-am calculat azi dimineata si pierderi am in jur de 1800RON.

Deci per total castigurile (rotunjite) au fost in jur de 3000RON - 1800RON (pierderile) - 450RON (banii scosi) + 100RON bonusul (care nu este calculat la profit) = 850RON, bani pe care ii am acum in cont.

the seer, tare robotul. cat e ora? :))) sau inca nu s-au gandit la asta? azi maine o sa se gandeasca un peste si o sa dea lovitura… mai ales prin Japonia ca am auzit ca ei sunt mai … excentrici…

iar in 2150 si pestele o sa fie robot!

daca tot vorbim de +500 pe asta nu ati vazut-o?

Am ajuns azi la targetul pe care mi l-am propus de 1000RON, cred ca o sa imi deschis un cont demo pe XTB si dupa dupa ce ma familiarizez cu platforma o sa imi transfer si banii.

XTB au bonus fara depozit 100 ron http://ro.xtb.com/testeaza-investitiile

Am trimis toate documentele pentru a primi bonusul de 100 de lei, astept de vreo 5 ore sa activeze contul .

5 ore??? Muuuuuult! Vezi ca trebuia sa-l activeze in 5 minute :smiley: :joy:

PS. Ai grija cand tranzactionezi. Una din marile reguli este sa ai rabdare. ‚ÄúRabdarea este amara dar fructele ei sunt dulci.‚ÄĚ - zice proverbul.

Pe plus 500 intra bonusul imediat, Poti incepe sa tranzactionezi in 5 minute!

Ai semnale de tranzactionare asa de mari incat nu mai poti astepta? Keep calm, are balta peste!

Vezi ca viteza cu care primesti bonusul la plus500 este invers proportionala cu viteza cu care retragi banii (daca retragi). Ia uite ce a patimit Dragos:

Stai linistit si asteapta! XTB e autorizat de ASF…si fara documentele semnate pe hartie…nu se poate.

Am avut si eu cont la ei, si pina nu am trimis docuemntele scanate si ei nu mi le-au returnat prin curier, nu mi-au activat contul…

De fapt, nu mai stiu, dar faza cu documentele semnate si trimise prin curier este 100% reala. Pot sa vi le si arat…

Si eu am avut cont la ei anul trecut, dacńÉ √ģmi aduc bine aminte, si a trebuit sńÉ le trimit niste documente. Nu mai stiu ce mi-au cerut, buletinul si inca ceva parcńÉ. Ca sńÉ meargńÉ mai repede le-am dus personal la biroul lor, pe Bulevardul Eroilor.

Am 2 documente de la banca cu bani transferati din euro in lei dar nu scrie de unde sunt primiti! O sa incerc ca data viitoare sa fac rost de ceva mai concret sa vedeti ca nu mint! Si nu stiu de ce as faceo…