Pareri si sfaturi despre Plus500

Ai retras ceva de la trading212?

Zeci de mii de euroi. Am depus si retras multi bani. Platforma lor imi place teribil. Poti sa faci pretul mediu pe ce pozitii vrei tu. Altii nu imi ofera asa ceva. Daca mi-ar oferi altii asa ceva, maine plec! Swapurile sunt mai defavorabile decit la Activ. Cele mai fair swapuri le are Axitrader. Daca vrei Axi, vorbeste cu Mihai Iacob, fiinca el poate sa iti dea comisioane reduse, gen 5 usd pe lot . Altii au 4+4 usd …

Lucrez cu ei din 2010

Stiu ca trading212 nu au MT4. Poti sa pui parabolice pe graficele lor? De parabolic sar zic.
Spreadul de 2 pips pe eurusd nu e cam mare?

La ce iti foloseste pretul mediu?

tine strict de stilul de trading. Asa cum usdjpy a demonstrat ca sub 100 nu are sanse sa cada, urmatoarea tinta este 111. Eu nu ma expun, dar imi place sa am expunere maxima 1:10 cand ma aflu la mai putrin de 200 pipsi de curs.

Eu fac media fiinca asa m-am obisnuit. Eu nu fac analize si nu folosesc SL. Piata e ciclica in 90% din evolutie.

Mie nu imi place sa inchid pozitii in pierdere…la mine drawdown e sub 3%. Daca nu as avea un cont ca cel de la trading 212, nu as putea sa fiu atit de exact :slight_smile:

uite aici:

http://www.fxblue.com/users/48761

Vad 10% lunar la tine, asa e?

La mine pe grafic vad usdjpy pe monthly si la 120 dar are o mica sansa sa mai testeze o data pragul de 100.
Nici mie nu imi place sa inchid pozitii in pierdere, am 2% pierdere din acest punct de vedere dar este irelevant. Important este cat ai avut DD cu pozitiile deschise care erau pe minus la un moment dat inainte sa intre pe profit. Eu am avut la flashcrash DD 55% dar apoi si-a revenit. Mai este tare acum DD-ul de 2% pe pozitiile inchise?

categoric…nu… norocul tau ca nu ai pierdut tot…

Pe acest cont la risc arata sub 1%. pe altele am avut si 8, fiinca pe conturile de metatrader deschid dupa ce pe conturile de la trading212 am facut deja 3 ajustari. Probabilitatea e mult redusa sa am un DD mare. Con tul de pe fxblue e foarte nou, abia mi l-am deschis, si o sa incep sa il cresc dupa ce scot din alte conturi.

Daca vine si la mine un flashcrash pe usdjpy cand am pozitii consistente, e posibil sa ajung si eu la 50%…eu sper sa nu. Oricum, fata de Andrei Ovidiu, care are 80%…tu ai fost un fericit…:))))

Stai linistit, USDJPY peste 111 cred ca trece, dar peste 115 …nu garantez. daca te uiti pe monthly , o sa vezi ca inca nu a spart convingator ca sa il vezi iar la 120…prin Decembrie pot spune ceva. daca nu da semne de aceeasi amplitudine…stai prudent

Sunt si la munca doar nu era sa stau in baza lor!
Dar faza e ca am ajuns la 2500 de ‚ā¨ si ma gandeam ca poate si reusesc sa ii scot!! :laughing:

Foarte bine. Inseamna ca poti sa mai repeti preformanta…:slight_smile:

Ce rost are sa repet performanta daca nu reusesc si sa ii scot.
Bani inca sunt in cont!

1. Poti sa o repeti la alt provider.
  2. Nu ai incercat sa ii scoti? Nu toti nu au reusit sa ii scoata, dar au fost si cazuri cand au reusit. In general, cei care nu au reusit, au abuzat de bonus prin conturi multiple. Au fost si cazuri cand cei de la plus500 au zis ca au abuzat, doar ca sa nu le dea banii…

Eu am luat treaba asta ca o gluma/joc nu ma asteptam si sa reusesc, si am incercat sa ii scot abia dupa ce am ajuns la suma de 2100 de lei si am trecut si de punctele acelea.
Am dat sa retrag 1500 de lei care bineinteles ca nu i-am primit, dupa am mai jucat si tot am crescut, am mai incercat sa retrag dar tot sume de genul 2000 de lei si ultima de 1000 sii tot nimic! :-1:

√éncearcńÉ sńÉ sco»õi sume mici gen 100-200 de lei.

Intra pe chat cu ei. Vezi ce motiv au! Poti sa faci reclamatie la Cysec…si aia pot sa iti dea dreptate. Se face online.

Am primit si plicul de la ei cu codul acela de 3 cifre!
De vorbit am si vorbit cu ei, au spus ca bani au fost transferati, eu le-am zis ca nu am primit nimic dupa m-au pus sa fac un extras de cont sau ceva de genul sa vada daca am retras vreun ban dar fiind cu munca nu am reusit sa ajung la banca.
Daca nu o sa incerc treaba cu sume mici! :laughing:

AM SCOOOS TOTI BANI TRANSFERATI 1000 DE EURO zaceau in banca in euro si de aceea nu imi aparea pe card! Concluzia PLUS 5000 :+1:

Bravo! Dar parca facusei 2500 euro.

Cei 2500EUR erau mai degraba 2500RON la acel moment dat.
A spus ca a facut in total 3 transferuri in RON (1500RON+2000RON+1000RON=4500RON=1000EUR) si ca in contul destinatie avea 1000EUR, echivalentul celor 4500RON transferati.

Daaaaa…Uite ca nu m-am uitat…Nu ma uit la chestii de genul asta. Iti dai seama ca intii i-au intrat in contul de lei, si brusc ultimul transfer au intrat in contul euro!!! Omul nu a dat contul, dar ce conteaza??? Cei de la Plus 500 ofera servicii premium! Ghicesc inclusiv contul!

Tavi, draga, treci pe la caserie! Tu si cu Dac . Nu inteleg de ce trebuie omul de la plus 500 sa isi faca 100 de ID-uri! Eu cunosc oameni care au facut sume mari si nu si i-au luat! Oamenii chiar exista, stiu cum ii cheama si ce nr de tel au…

Li s-a insuflat iluzia ca nu e nici o problema…au fost atit de magari incit sa spuna ca s-au accesat mai multe conturi de pe acelasi IP…cand IP-ul probabil ca era de la Biblioteca orasului… era un oras mic in care nu toti aveau net pe telefon si se legau la netul de la biblioteca, aceasta fiind linga liceu…

Eu zic sa terminam cu iluzia ca poti sa iei banii de la plus 500. Ai sanse sub 50%, daca esti dintr-un oras mic. Asta ca sa ma exprim elegant!

Da, ar fi interesanta o poza cu contul bancar dar am un feeling ca n-o sa vedem.