Pareri si sfaturi despre Plus500

De curand m-am inscris pe site-ul “plus500” si as dori sa stiu daca sunt seriosi in legatura cu platile. Daca cineva a mai lucrat pe aceasta platforma pana acum si este amabil , as dori sa aflu si eu dedesubturile acestui site . e real sau e teapa ? iti ofera 100lei la confirmarea nr de telefon , dar pt retrageri iti cer destul de multe documente. Am tot cautat pe net si nu am auzit prea mult de bine despre ei. Fiecare parere conteaza.

Va multumesc ! :smiley:

plus 500 pentru mine e un fel de aruncat de pe nava de la costinesti cu cheile de la casa. de mana cu iforex bineinteles. ia-ti vere un admiral, ia un xtb , la brokeri straini care au si aia promotii.

nu m-ai lamurit deloc , vere’

plus 500 e o gluma proasta . nu puteam sa folosesc alt vocabular.

Subscriu la ce spune deltatrade. De la plus 500 nu iti vei lua banii niciodata, nu fiinca nu faci profit, ci pentru ca au suma minima de retragere, iar tu nu vei reusi sa iti faci suficient profit cat sa poti retrage, fara sa depui. Nu mai spun ca sunt destul de nebuni cu documentele.

Vezi ca si XTB are aceeasi promotie, numai ca te vor contacta cei din RO, cu care poti sa si discuti si, in lpus de asta, mai dau si accesul la Trading Central…pe gratis.

Plus 500 este doar ca sa te amageasca . STRICT.

Daca si acum mai crezi in ei, nu ai decit sa tranzactionezi 3 luni, sa vezi cum iti iau bonusul, si peste inca 6 luni iti va disparea subit si profitul…ca si comision de inactivitate. Spor la treaba.

am facut intr-o zi jumate profit 11milioane din bonusul de 100 de lei … sa inteleg ca n-am nicio sansa sa-mi vad banii ?

Esti bun daca ai facut 1100 lei. Incearca si tu. nimeni, din cati stiu eu, nu a facut 450 lei ca sa poata retrage…

Retrage …si spune-ne si noua…

Baieti!!
Se rrtrage si de pe plus 500 , eu am retras si cu bonusul de
100 lei. Ideea e ca trebuie sa faci un anumit punctaj de spreduri.
Adevarat e ca nu mai lucrez pe platforma
Lor pentru ca merge prost.
Dar am scos toti banii daca am respectat regulile lor.
Nu m-as baga cu se mari… Totusi … Cipru!!

si eu mi-am facut cont pe plus500 cu cateva zile in urma, si din bonusul de 100 lei am facut 825 lei , imi spune ca am disponibil pentru retragere 752 ron.
Problema ar fi ca eu numai stau la adresa din buletin si imi trebuie o factura de utilitati sa pot valida contul , stie cineva ce pot face in cazul asta ? Mentionez ca o sa-mi reinnoiesc buletinul cat de curand

Fa-ti un cont bancar cu adresa de pe buletin.
Dale un extras si trebuie sa iti dea banii.
Daca vrei sa-i ai repede, alege sa fii platit prin paypal. Adica fa-ti cont acolo, ai banii in 2 zile.
Daca mai vrei detalii : [email protected]

se pare ca maria va fi inlocuita zilele astea.

lol ma,ce aberatii spun unii…e foarte usor sa faci profit daca ai putin noroc,eu am ajuns de vreo 3 ori la 700+ insa nu am stiut sa ma calculez sa ma mentin si am dat faliment:))) si de asemenea am un prieten care a ajuns de mai multe ori la peste 1000 de lei… in schimb e greu sa faci puntele de trader,trebuie sa ai 60 de pct ca sa poti retrage banii,iar pentru fiecare tranzactie primesti cate 1,2,3,4 pct,depinde de contract. Iar in legatura cu retrasul banilor,eu inca nu am scos pentru ca nu am punctele de trader,insa am prieteni care au scos,deci cred ca merita efortul,macar incerc.

pot spune ca este o platforma ok, daca o intelegeti bineinteles. Eu am facut o suma frumoasa, cand am vrut sa retrag mi-a cerut minim 250 RON pentru transfer, asa ca treceti la treaba ! Banii au venit in maxim o saptamana de la cererea mea .

Nici nu ai intrat bine pe forum…si ai si facut 250 roni.

Sa treci pe la caserie pe la plus500 sa iti ridici banii de reclama.

Hai noroc! Eu unu am reusit sa fac bani pe plus500 si destui de multi de asemene si punctele, dar faza care ar fii ca nu am reusit sa scot nici-un ban!
Am facut 3 transferuri si nu am primit nimic!

Te asteptai sa scoti vreun ban fara sa bagi ceva???

MUNCESTE!!! :slight_smile:

Doar un singur prieten a reusit sa scoata 100 ron. Altul a facut 1000 din optiuni binare…si normal ca nu a primit!!!

De GSI Markets știi ceva dacă baga banii?

Daca Plus500 sunt reglementati si Cysec si FCA.

Daca de la unii reglwmentati ii scoti greu, de la unii de prin Republica Dominicana crezi ca reusesti???

Poate nu stii, dar ei vor sa depui bani …nu sa retragi :). Eu spun ca e dificil sa iti retragi si banii depusi.

Daca incerci, sa ne spui si noua daca reusesti :wink:

Din fericire n-am depus nici un ban. Mi-au dat ei 50$ no deposit bonus. Trebuie să tranzacționez 20 de loturi ca să retrag profitul. Acum am 300$ si 0.9 loturi tranzacționate. O să încerc să retrag ceva dar nu am mari speranțe mai ales că dacă ajung la 20 de loturi ar trebui să am minim 4000$ în cont, la fel ca pe contul demo de la AM. Apropo, deja m-au sunat de 2 ori ca să depun bani.

Tu de la care broker(i) ai retras relativ repede bani? Ma gândesc să mă întorc pe real în curând.

Eu sunt cu trading212, dar daca nu depui macar 5000 usd, nu iti recomand, fiinca au 0.05 lot minim.

Cei mai ok mi se par activtrades, care ofera si card gratis la 500 euroi depusi. Au FCA si asigurare privata de 500k €. Am retras destul si merge si in aceeasi zi ,daca faci retragerea pina la 12 GMT.