Pareri despre instaforex

As vrea sa incep sa fac tranzactii pe instaforex dar mai intai as dori sa aflu daca a mai tranzactionat cineva pe acest site.Sunt de incredere?
Am vazut ca au levier de pana la 1/1000 ceea ce nu am mai intalnit pana acum…

Este un broker care poate fi considerat cu vechime in piata. Unul dintre conturile reale pe care le am este deschis la Instaforex si pana acum nu am avut probleme de depunere sau retragere.
De asemnea este unul dintre putinii brokeri care ofera conturi de tip cent. Aceasta inseamna ca daca deschizi un cont rela de 100 $ sau eur in balanta cotului va contine 10.000 centi putand astfel sa aplici corect reguli de gestionare a riskului si a banilor. Acest tip de cont este optional , alegerea acestei optiuni fiind selectata la deschiderea contului real. Singurii care mai o varianta a acestei optiuni sunt cei de la Oanda pe platforma web.
De asemnea in conditiile deschiderii de conturi standard care depasesc 5000 $ unul dintre serviciile oferite gratuit este spatiu VPS. Mai sunt si alte servicii pe care le ofera acest broker care sunt usor de identificat pe siteul lor. De preferat este sa accesati varianta in limba engleza a siteului. Este posibil sa fie o prejudecata din partea mea dar eu prefer pagina de limba engleza.

PS: La evenimentele de trista amintire din 15 ianuarie 2015 Instatforex a fost unul dintre brokerii care nu au fost afectat de decizia SNB.

Buna ziua,

as dori sa-mi scrieti pe privat la [email protected] am o intrebare personala pentru dumneavoastra.

va multumesc anticipat