Pareri Binatex

Pacat, ca nu mai vorbesti cu Mihai. Ce daca vinde pe OLX. Vinde unde vrea el. Ma buc ca te-am ajutat sa intelegi ca, cursurile cumparate de pe OLX nu sunt bune, chiar daca esti prieten cu vanzatorul. In rest Activtrades te-a lamurit cu contul forex demo si real. Ma bucur ca ai inteles, dupa 20 de ani de tranzactionare.

SFAT pentru PINGUINI. Se stiu ei. Nu faceti verificarea EA-urilor pe conturi DEMO ca nu are nici o relevanta. Sunt foarte multe EA-uri, de vanzare, care pe DEMO au rezultate pozitive decente. Dar pe REAL pierd.

Ai dreptate. Fantoma vanzatoare de cursuri de pe OLX este un domn Andrei Ovidiu, alias Timisoara(cu diverse variatiuni pe aceeasi tema). Vedeti in arhiva OLX cate anunturi are!

Cat despre conturi reale, omul asta abia castiga bani de chirie.

Sa stii ca robotii mei se vand bine pe net. Stai linistit, am contract de exclusiv cu o firma care nu isi pateaza numele daca nu ar fi buni…si in oferta lor sunt 2 proiectati de mine… Nu am voie sa le spun numele, dar te asigur ca …ai dreptate doar 50%. Backtestingul da rezultate eronate, dar demo nu da…

Dar, de ce mai intru eu in contradictie cu o famtoma vanzatoare de cursuri de pe OLX???

Andrei Ovidiu nu este o fantoma este real si chiar locuieste in Timisoara. Eu… nu locuiesc in Timisoara si nici in Romania. Dar ne-am obisnuit cu tine sa faci confuzii. La tine Robotii sunt pe minus si pe DEMO, sigur se vand foarte bine. E cerere mare pentru Roboti care pierd constant. :joy:

Asta cu “vinde cursuri forex pe OLX” e tare :grinning:
Si eu am aflat ca vand cursuri pe OLX, intr-o discutie din grupul lui mihai iacob de pe facebook. Din pacate nu pot participa la discutie, nu mi se permite. Nenea dorel ar fi trebuit sa puna si un link sau un printscreen, ceva. As fi vazut si eu ce păţănii fac in somn sau mai degraba in visele lui dorel. Dar nu-i bai, stiu eu cine e in spatele lui nenea dorel. Daca tranzactioneaza dupa cum schimba conducte de gaz sau deseneaza prin videouri, aleluia :joy:

Vezi ca Andrei Ovidiu are contul legat la myfxbook. Asa ca poti vedea rezultatele lui. Dar nu poate traii doar din tranzactionare, rezultatele raportate la marimea contului, nu-i permit. Vinde cursuri, tine webinarii. E transparent, nu ca altii.Din punctul meu de vedere e o pierdere de timp, pentru un trader ok, sa vanda cursuri sau sa tina webinarii. Eu consider ca, un trader de succes, e bine doar sa tranzactioneze, nu sa faca si alte lucruri.Dar trebuie sa aiba si un cont cu o marime OK.

Da, in 2017 nu a fost bine pentru el. Inseamna ca speranta consta in vanzarea de cursuri. http://www.myfxbook.com/members/dirzu_a/morraevo/1761328

Pe tine te-am sfatuit sa lucrezi la psihic. Ai evoluat de la “in piata poti castiga maxim 100% apoi pierzi tot”, dar inca e de lucru la psihc. Te-am sfatuit sa nu pierzi vremea cu conturile DEMO. Ai mai pierdut vremea cu GSI. Nu cred ca nu puteai pune intr-un cont 50 de dolari de la tine. Ai pierdut 5.000$. Aceste “probleme” nu au cum sa nu te afecteze. Lucreaza la psihic.

Eu am evoluat, ai zis bine. De la castig maxim 100% la 23.000%. Eu zic ca stau bine cu psihicul. Ma indoiesc insa de tine. Te sfatuiesc sa mergi la un control. Afectiunile astea incep pe nesimtite, poti fi bolnav fara sa stii.

Nu ai inteles nimic. Ai uitat repede propriile sfaturi “deșteptul învață de la alții și fraierul pe pielea lui”. :sweat_smile: Bafta la invatat pe propria piele. GSI a fost o lectie…

Ce destept esti tu :grinning:
Ai uitat cand visai cai verzi pe pereti? Vezi ca au trecut 2 ani de atunci. Unde-i milionul?

Apropo, ceva poze nu mai pui si tu? Sau a expirat licenta la photoshop? Macar in poze sa vedem milionul daca nu poti pe un cont monitorizat.

De ce nu esti inca pregatit psihologic? Este prima data cand tranzactionezi cu rezultate pozitive bune pe termen scurt sau chiar mediu. Dar nu ai inca incredere in sistemul tau de tranzactionare. 1. Ai vrut sa vinzi semnale si ai spus ca , stii ca sistemul va pica, dar pana atunci 3 luni 6 luni macar sa vinzi semnale. 2. Nu ai avut incredere sa depui 50 de dolari din banii personali. Pot sa-ti spun ca la firma avem managerul de risc, macar unul, care se ocupa de traderi si de pregatirea lor psihologica.

Intr-un hotel cu 63 de camere. A costat mai mult. Oricum nu am reusit sa fac din 500$ 1 milion.

Vă certați aicea sau credeți ca ma puteți ajuta certându-vă?? :@

Cred ca ai prins ideea. Trebuie sa te ajuti singur. Nimeni nu a tranzactionat cu acel broker si binarele nu sunt la moda printre vamisti. Aici DOAR forex.

Ce le mai scoti din burta. Daca tot iti place sa inventezi, inventeaza ceva de folos pentru oameni.

Eu nu ma cert Razvane :slight_smile: vorbesc la misto cu supertraderul care face 1 milion $ cu 500 $. E distractiv, ce sa mai. Dupa cum vezi, discutia a deviat din pacate pentru ca dupa ce i-am dat eu reply la postul lui mentionand ca biroul din insulele Marshall e frectie la picior de lemn, nu a mai avut ce sa zica si a schimbat subiectul. Si de ce se putea lega daca nu de subiectul lui preferat: psihicul celorlalti. In loc sa se uite la el…

Am memorie foarte buna. Uite ce spuneai in 1 februarie.

Aceasta este increderea ta in sistemul tau de tranzactionare. Quod erat demonstrandum.

Doar o vorba sa-ti mai spun - despre Forex fara frontiere si nu numai

Readuc eu discutia ontopic pentru cei care inca sunt interesati de binare si nu vor neaparat intraday.

Parerea mea este ca mai bine alegi un broker serios precum Schwab, Fidelity, IB sau TD Ameritrade (cu ThinkorSwim) si inveti toate variantele de a tranzactiona optiuni. Daca nu ma insel, poti emula functionalitatea optiunilor binare prin tranzactionare de spread pe optiuni doar ca asa tranzactionezi instrumente folosite de toti profesionistii din industrie, printr-un broker de renume care la randul lor sunt folositi de profesionisti.

Pentru thinkorswim se pot deschide conturi cu orice suma daca nu tranzactionezi cu marja. Platforma este extraordinara. Nici nu se compara cu ce am vazut in domeniul retail pentru forex. Ai dom, scanare de patternuri, si probabil multe alte lucruri pe care eu inca nu le-am descoperit. Ofera conturi demo de 60 de zile timp in care poti testa diferite strategii pe optiuni.

Un clip despre spreaduri pe optiuni

Fratilor, spuneti-mi daca aceste site-uri cu broke-uri etc sunt adevarate si daca se pot face bani din asa ceva.
Va rog sa ma credeti ca am cazut in patima jocurilor de noroc, si incep sa cred ca si acestea sunt la fel si ma gandesc sa depun o investitie serioasa in broking. Imi puteti da niste sfaturi?

Stai sa vad daca am înțeles bine. Crezi ca binarele sunt jocuri de noroc și asta te determina sa depui o investiție serioasă?