Offtopic profesionist

Da am. Protestez. :memo:

@Stefan
Este mult mai buna platforma noua. Felicitari.

Acum ramane sa fim si noi mult mai buni si sa vezi ce comunitate beton o sa avem :wink:

Mai buni, intelepti, invatati si civilizati. Speram,
Plus ca exista si Grind.

M-a strigat cineva? :slight_smile:

Da. Vezi ca Finch(Criodi) vorbeste doar in novegiana,finlandeza si suedeza in “Extensie Vamist pentru Chrome si Firefoox”. Nu este frumos. :smile:
Radem glumim dar cum trebuie citit? De la dreapta la stanga?

E developer talk. Sa-l auzi si pe Stefan dupa ce face “degustare” de single malt cum o da in din astea. Noroc ca pentru ca degust si eu cu el, unori chiar am impresia ca inteleg ce zice. Cred ca el si Finch s-ar intelege perfect si ar face racheta din Vamist :smile:

Bine ca am acum instructiuni de citire.
Gata, am deschis sticla, peste 2 ore inteleg tot ce au vorbit. Mersi.

exista vreun buton de home? ca io nu il vad… daca exista imi schimb ochelarii…

da, click pe logo te duce pe homepage. Sau keyboard shortcuts (poti apasa in orice moment pe “?” pentru a vedea lista de shortcut-uri):

Jump To
g, h Home (Latest)
g, l Latest
g, n New
g, u Unread
g, c Categories
g, t Top

Navigation
u Back
# Go to post #
k/j Move selection ↑ ↓
o or Enter Open selected topic
shift+j/shift+k Next/previous section

Application
c Create a new topic
n Open notifications
= Open site menu
p Open user menu
. Show updated topics
/ Search
? Open keyboard help
x, r Dismiss New/Posts
x, t Dismiss Topics

Actions
f Toggle bookmark topic
shift+p Pin/Unpin topic
shift+s Share topic
s Share post
t Reply as linked topic
shift+r Reply to topic
r Reply to post
q Quote post
l Like post
! Flag post
b Bookmark post
e Edit post
d Delete post
m, m Mute topic
m, r Regular (default) topic
m, t Track topic
m, w Watch topic

woaaa, thx, ma duc sa imi schimb ochelarii, am incercat pe logo zilele trecute si pauza, eram beat. se mai intampla. ms.

timi_soara poze?, am si eu poze, DD? martingale ceva? istorie un pic mai lunga sau…
suntem in 2015, traderi de cativa ani buni si ne batem in poze? ridicam nivelul sau…

1. ce incredere ai in analiza cand vine stire buna te astepti sa o ia in sus si pretul se duce jos 200 de pipsi? mai facem analize? la sange poate… aaa stai ca am inteles de ce a luat-o jos, cauti repede un motiv si corectezi si ne mai pacalim un pic cu analizele… stai ca nu era valul 3 terminal si de fapt e valul 4. si ne certam pe valuri!?

2. cand 99% din traderi pierd, nu ai nici un semn de intrebare ca toti gresesc pe undeva?
    cand cine trebuie da cu pretul unde vrea si tu nu ai capital sa stai in piata? si pui sl ca asa scriu toate cartile? ca esti subcapitalizat, ca nu rezisti fara sl la un swing mai de “doamnele ajuta”?
    am facut un test cu intrari aleatorii, si ghici daca nu era spread eram pe 0. ori ca dau cu zarul, citesc in bobi, sau sunt expert in ewa e acelasi lucru.

mda succesuri… parca as fi la al -14-lea concres ewa cu realizari multilateral dezvoltate.

@iulik, cica pe tine trebuie sa te tin sub supraveghere. Ordin de la sefu’… el zice ca nu esti baiat rau, dar ca te aprinzi repede si faci lumea sa se atace. Si intr-adevar, parca ai fi eu la pubertate, cand ma ambalam pentru orice.

Hai sa lasam acum oamenii care vorbesc despre EW sa vorbeasca in pace. Si iti propun sa discutam noi despre altceva, ca mi-ai starnit interesul si inteleg ce vrei tu de fapt sa spui. Stai ca deschid alt topic, ca tot imi place mie acest “reply as linked topic”.

@grind, topicul deschis de tine a fost sters de mine pentru ca nu mi-a placut tonul pe care au inceput discutiile de acolo.

Am o propunere ceva mai neobisnuita: ce-ar fi sa le mai dam o sansa tuturor userilor banati? Le trimitem regulamentul, ii rugam sa-l citeasca, le explicam ca mai au o sansa, le permitem din nou accesul pe forum si daca respecta regulamentul raman, daca nu sunt banati din nou fara niciun fel de avertisment sau remuscari.

Ma ocup eu de treaba asta daca se aproba.

Poll: Doriti sa invitam din nou pe forum userii banati?

Am verificat acum si vad ca din 2005 pana acum sunt doar 68 de useri banati. Slabut :slight_smile: Cred ca eu dadeam mai multi afara in perioada asta daca eram pe aici de mai mult timp, deci as putea spune ca ati fost chiar ingaduitori. Ma asteptam sa vad sute de useri banati in 10 ani.

Dragi colegi,

L-a mai vazut careva pe Veceslav (forex4life ) ? Voiam si eu sa il salut si sa vad daca mai traieste. Vad ca e cam inactiv pe cont. Sper sa nu fi patit ceva.

Propun sa deschidem un poll si vedem ce parere au si ceilalti useri de pe aici. Eu sunt putin reticent pentru ca majoritatea celor banati oricum au primit avertismente inainte de a se limita accesul. Din moment ce nu i-a interesat atunci, nu vad de ce i-ar interesa acum. Dar cum spuneam, daca sunt destui oameni pe aici care vor asta, putem incerca.

Pai sa facem sondajul. La urma vedem. Se poate ca dupa atat timp de banat: anii au trecut nervii s-au mai linistit loviturile pietei poate i-au calmat, etc

Nu este rau daca se pot reactiva cei bannati, ca daca este supraveghere si nu mai e loc de atacuri la persoana, ca in ultimele luni au fost remarcati valim1975, barbones, care au ceva inclinatii pedagogice, in rest majoritatea sunt interesati de statementul celuilalt decat de documentare, perfectionare.
Lipsesc wolf34, flames…