Vamist

Mql5.com si ce am mai facut

Cred cu tarie ca mql5.com este cel mai bun site de forex. Sectiunea de roboti si semnale pare sa fie foarte tare si foarte putin cunoscuta publicului . anunturile cu maria de acum cativa ani puteau sa promoveze mql5.com si era foarte bine.
Am descoperit ceva de catva timp. Eu am cautat universale care sa mearga bine pe toate. Ei bine se pare ca universalele au preferinte pe anumite monezi. Pe unele merg mult mai bine decat pe altele. Asa ca am ajuns sa caut universale care sa mearga pe eur usd , ce anume tranzactionez eu. Am gasit ceva care merge cu 75% pe eur usd pe perioada de volatilitate mare a zilei si care merge cu 58 la suta pe eur/cad de pilda. Mi-a placut foarte mult ca pe o anumita moneda un sistem e mult mai stabil. M-am apucat si de scris advisori.

1 Like

Și când o să te apuci tu să tranzacționezi n-o să mai meargă deloc. Punem pariu? :wink::joy:

Nu am inteles, ce e asa TARE legat de mql5? Banuiesc ca esti relativ nou in forex, nu?
Sectiunea de semnale este DEZASTRU, pana si cifrele care le arata ei acolo pot fi false. Cat despre traderii de acolo. Trag tare si sparg conturile des, e doar chestiune de timp. Eu urmaresc semnalele de cativa ani, deci din punctul meu de vedere doar pierdere de vreme si bani pentru cei care isi bat capul cu ele.
Cat despre EA-urile alea magice, nu sunt asa bune cum par. Descarca unul facut mql5 si baga-l in backtesting( pe mt5 testerul merge mult mai bine dacat in mt4). Si daca gasesti pe unul care sa mearga interesant cativa ani consecutiv, spune-ne.

eu nu cred asta despre mql5. e un site foarte bun .

e un ciclu al norocului pe aici. tre sa te duci sa faci pomeni la biserica… sa faci acatiste. si asa anulezi norocul prost.

Ce e asa bun pe el? Hai sa vorbim concret! Pune un link sa vedem ce ai gasit asa extraordinar acolo.

multe am gasit eu pe el si in general am incredere destul de mare in siteul mql5 . eu personal .

Ceva concre, ce te fascineaza? Se poate, sau doar asa in linii mari ca e super si atat?

dap. in linii mari cu tot ce am vazut la market si la signals. e un loc bun de vizitat pentru mine.

Dacă omu o fi la început e bine sa treacă prin tot, bun sau rău. Una e să-ți spună altul ce nu e bine și alta e sa te convingi singur.

luce … pe tine te respect destul de mult. intr-un timp aveai si tu cont pe mql5 la semnale. ce s-a intamplat mai departe. contul mergea destul de bine.

1 Like

Nu cred că era contul meu. Eu n-am oferit niciodată semnale mql5 sau în alte părți, doar ce mai scriu pe aici ocazional.
Dar mi se pare că am și eu cont pe mql5 însă nu mai știu de ce l-am făcut. Nici nu mai știu datele de conectare.

si ar mai fi ceva in ce am mai facut. a venit ozn cu raze la mine in casa sa ma infecteze cu spirite nasoale. si pe mine si casa. asta am mai facut. as fi avut succes destul de mare cred eu pe forex si nu numai dar asta fac eu de cativa ani buni incoace. sunt expert shaman la ora actuala. demoni, spirite, entitati, boli ca le-am trait.

ei hai nu ma insulta tu pe mine ca e threadul meu. du-te tu cu exp ta si fa tu ceva cu ea. dar da la mine sunt simptome de schizo daca crezi in asemenea diagnostic.

E clar.Eu ma retrag. Ai mintea odihnită.

eu am vrut doar sa spun ce am mai facut eu in ani de zile de cand nu am mai postat.
privitor la forex mql5 e un site mai bun decat forexfactory din punctul meu de vedere cu o mare doza de optimism si care te lasa sa cresti / la fel si forumul mql5. dupa aceea vroiam sa mai spun si de experienta asta. poate ajuta pe cineva sa stie ca daca vrei prea multe lucruri pe pamant e posibil sa platesti scump pentru ele. eu am cam platit. in traducere populara iti iei blesteme si e posibil sa se si intample. repet, daca ajuta pe cineva mai departe.

eu sunt deltatrade . nu mai am primul cont de mail cu care am facut contul deltatrade si mi-am facut un altul cu deltatrade2.

pacat ca nu mai merge vechiul forum. asta nu prea mai e pe google search. daca cauti cu forum forex romania nu prea il gasesti. gasesti vechiul forum.

ultima tzeapa de pe mql5, indicatorul lui Peste Prajit fura startul la fiecare schimbare de trend, astfel la sfarsitul candelei de semnal (cea cu sageata) el pune semnalul (sageata) pe candela de semnal si un profit fals (Close-Open pentru Buy, Open-Close pentru Sell) ca si cum semnalul ar fi dat la inceputul candelei de semnal si nu la sfarsitul ei (“fura startul”)…

nu reusesc sa deduc prea bine din video dar stiu ca avem sectiune de demo pentru indicatori inainte de a-i cumpara. la roboti asa e . eu am testat niste roboti in demo si m-am uitat foarte bine la update - sa nu aiba update pe ultimul an de zile de pilda. si daca pe ultimul an fara update a functionat ala nu a avea de unde sa anticipeze viitorul . l-a postat in februarie 2018 si in teste pe demo ruleaza pe ce perechi sugereaza chiar si pe altele de atunci. 1 an de zile in care robotul nu a mai fost atins. la altii si mai mult. dar fiecare alege individual. eu personal mi-ar fi placut sa vand roboti aici pe siteul asta si mi se pare ca siteul nu e facut atat de bine in sensul ca nu are filtre mai multe la sectiunea experts nu are mai multe filtre de unde sa alegi robotii . e doar o lista foarte lunga de roboti or free or paid intr-o ordine cel putin ciudata. ar fi trebuit sa ii ordoneze in functie de review, rating, pret… samd.