Intreaba si vei afla!

“One who asks a question is a fool for five minutes; one who does not ask a question remains a fool forever.” Proverb chinezesc

Buna tuturor…
Din experienta voastra ca traderi de pina acum ce parare aveti despre gestionarea riscului prin depozitarea pe cont doar a sumei riscate , deschiderea unei singure pozitii si folosirea nivelului stop out pe post de stop loss… cunoasteti brokeri care sa ofere conditii cit mai favorabile pentru un asemenea mod de gestionare a riscului?

Nu prea inteleg ce vrei sa spui, dar daca vrei sa pui cate 20-30 de euro si sa deschizi o pozitie …e o prostie.

Stop out iti mai lasa cam 30% din marja…deci nu folosesti toti banii. cel mai bine este sa pui tu SL.

Daca ai fobie de depus bani, vezi ca poti sa cumperi titluri de stat …cu vreo 5% dobinda pe 2 ani…

va salut,am avut un SL la 1,05669 pe EUR-USD si mi l-a inchis noaptea trecuta la 1,06907,ce parere aveti,ar trebui sa fac o reclamatie brokerului sau sa accept pierderea,multumesc anticipat pt raspunsuri

Eu ma uit acum la 3 brokeri, Admiral Markets, GSI Markets si Oanda si vad ca azi-noapte maximul a fost 1.065 la toti. Nu stiu cum a ajuns la tine la 1.069. La ce broker esti?

Daca brokerul a avut gap este normal sa ti-l inchida la pretul gapului.

ADMIRAL MARKETS…nici eu nu-mi dau seama cum dracu mi-a inchis la 1,06907,am intrebat pe cei de la admiral si mi-au spus ca e posibil sa fi atins acest pret pt ca spreadul in acele secunde de flash era mare…azi sau dupa sarbatori fac verificari cei de la admiral si primesc un raspuns

am avut doua SL ,unul mi-a inchis cu o pierdere de 10pipsi si celalalt cu o pierdere de 130pipsi aproximativ

Nu avea cum sa atinga 1.069 daca maximul a fost 1.065.
Tu cat ai maximul pe istoric?

pe platforma mea de tranzactionare de la Admiral vad pe H1 un spike pana la 1,0650…astept lamuriri in primele zile ale anului de la cei de la admiral…nu inteleg cum a inchis la 1,06907…e prima data cand mi se intampla o experienta de genul asta

Cum a ramas problema? De ce nu au inchis SL la 1.05669? Am inteles ca ai avut 2 SL, ala la ce pret era si la cat l-a inchis?

un print screen??? cu grafic la 1 ora din acea zi?

Daca va pun eu poze cu placintele brokerului-pacalici GSI, va inchinati :joy:

Luce, NU stiu care sunt termenii si conditiile brokerului-pacalici GSI, dar majoritatea brokerilor-pacalici procedeaza in felul urmator:
. dupa ce tranzactionezi cele 20 de loturi, trebuie sa depui o suma egala cu profitul realizat, in caz contrar pierzi tot profitul realizat.

In concluzie, NU cred ca vei retrage 2k de la brokerul-pacalici GSI dupa ce vei tranzactiona cele 20 de loturi. M-as bucura sa ma contrazici printr-o retragere reusita… :sunny:

Si eu cred ca n-o sa retrag dar parca vreau sa ma conving singur. Pe mail mi-au zis ca e nevoie doar de 20 de loturi. Vom vedea.

Da, am citit acum termenii si conditiile de pe site-ul gsi markets si ar mai fi un minim de 200 USD de retras, conditie pe care tu ai indeplini-o … Vom vedea.

Eu deja ma gandesc de acum unde sa-i reclam daca nu voi retrage :slight_smile:
Deocamdata am 7.42 loturi in conditiile in care ieri la aceeasi ora aveam 5.46 loturi. Eu zic ca in maxim 2 saptamani le fac daca nu vine cumva vreun cutremur si imi curata contul. Era s-o patesc pe gbpusd ieri, intrasem short pe la 1.216 si la un moment dat aveam si 5 tranzactii pe gbpusd. Astazi m-am scos. Am ramas doar cu eurusd.

Reclamatie aici : http://www.forexpeacearmy.com/forex-reviews/12365/www.gsimarkets.com

Singurul review de acolo este al GSI Markets, deci brokerul pare a fi unul obscur…

Pentru alte reclamatii, Valim e mai in tema.

Bravo, deci pe 2-3 feb vom avea o video-conferinta ?

Da, videoconferinta de 10 minute, adica “ce faci” “haide pa” :joy:

salut,stiti cumva o adresa sau un nr de telefon unde se pot reclama abuzurile brokerului

Care broker?Post must be at least 20 characters.