Incepator la bursa

Bai si ce mă plictiseam în ultimu’ timp. Murise forumul. Noroc cu tine, Timi! :smile:

DD 400%?. Esti pe din afara.

Nu mi-l da tu exemplu pe Lup, ca el nici macar cont real nu are.

Iar tu, stai linistit ca stiu ca nu locuiesti in Timisoara, ci in Bucuresti …pe linga Arena Nationala… Ai fugit la Timisoara ca sa nu te alerge investitorii! Eu zic sa te opresti aici. Ca sa nu mai spun mai multe despre tine. Una peste alta, in viata ta nu ai prezentat un cont real, ci vad ca mai nou apari pe la TV in emisiuni platite. Eu zic sa ne lasi cu TELETRADE-UL tau!!!

De ce să se oprească aici? Eu cum mă mai distrez? :smiley:

Spune tot ce stii, eu nu am nimic de ascuns. Vezi ca Bucuresti e in Ro, eu nu locuiesc in Ro. Greu cu geografia. Nu ai inteles analogia cu DD. Ma asteptam. Est in hibernare de vrreo 25 de ani.

Corect. Achiesez…Radem, glumim, dar lucreaza la psihic daca vrei sa ai rezultate pe LIVE. Daca recitesti, declaratiile tale, ai sa intelegi ca ai o problema. Stai aproape ca vine Ursu cu dezvaluiri. :joy: Pana vine rata, avem timp de caterinca.

esti praf. Get lost! Asta sigur intelegi !

valim1975. Baga dezvaluirile. Nu te lasa. :joy: 400% DD…

Daca este adevărat si poate fi dovedita informatia, eu zic ca sunt bine venite dezvăluirile… pentru binele unor potentiali investitori

@aex Si eu achiesez. E binevenita informatia. Sa nu sufere investitorii.

15% pe an, in anii buni ai lui @valim1975 , e foarte bine. Este un rezultat remarcabil.
Cam 3-4 zile de munca pentru mine. Sau 5 zile.

Ce “noroc” in martie 100% win rate. Un sir de 25 de tranzactii castigatoare…

Laszlo, vezi ca esti pe demo

Ai dreptate. Nu stiu cine e Laszlo. Profitul e de 4 ori mai mare decat DD. La tine DD e de 4 ori mai mare decat profitul. Intreaba si tu ce inseamna. Care e diferenta, sa-ti explice expertii.
Scrie REAL, nu stiu ce inseamna.

@Tim_isoara Dacă săpai puțin ai fi văzut că nu mai sunt demult pe demo. Dar poate nu ai lopată. Înțeleg.

De unde lopata? Nu am timp de sapat. Conform domnului valim1975 sunt pe demo. Eu m-am pronuntat conform declaratiilor tale. Ai vrut sa vinzi semnale si erai convins ca o sa “moara” semnalul. De aceea zic ca, inca, ai o problema psihologica. Nu are de ce sa moara daca esti disciplinat si folosesti aceeasi strategie. In timp poate trebuie aduse reglaje fine, nu majore. Increderea e foarte importanta in tranzactionare. Iulik era cel mai depresiv si neincrezator trader. Tu ai stat 2-3 ani cu el. Rezultate minus. Acum ai inceput sa ai rezultate, dar nu esti pregatit psihologic inca. Aceasta e realitatea.

Vezi ca sunt in piața la Obor lopeți câte vrei. Nu ai timp de săpat dar de vorbit ai timp?

Dacă crezi ca eu sunt pe demo conform declarațiilor mele atunci ești în urma cu cititul. Câteva luni bune.

Legat de semnal iar n-ai înțeles. Nu semnalul moare ci contul. Nici o strategie nu acoperă toate mișcările posibile. Cu cât pricepi asta mai repede cu atât mai bine.

“Nu semnalul moare ci contul” :joy: Lucreaza la psihic, daca ai prins ideea. Bafta.

Lucreaza tu la psihic. Vad ca tu esti cel care nu a prins ideea. Ai ramas in pana cu Lamborghini?

Poate Bentley Bentayga Mansory? Orice masina mai ramane si in pana. Din pacate raspunsurile tale arata ca mai ai de lucru. O sa-mi dai dreptate mai tarziu. Acum esti smecher si te costa la cont si la performanta.

Vai si-amar. Lamborghini era o metafora dar nu te-ai prins. Iti mai dau o sansa sa iti dai seama ce reprezinta lamborghini.