Doar o vorba sa-ti mai spun - despre Forex fara frontiere si nu numai

N-ai zis ca il pui in 2 luni. Daca ziceai asa nu te mai intrebam dupa 2 zile.
Faci si tu ca @theSeer, nu mai scrii nimic pe nici un forum :grin:

am zis 2 luni pentru ca am altele in cap, am nevoie de un upgrade la calculator si alte cele. cum ai stat 1 an jumate singur cuc paici, mai poti sa mai astepti 2 luni…

Ceas inteligent cu cuc:

AMERICA:
Ora 8: cucu-cucu , bine ati venit la lucru !
Ora 12 : cucu-cucu , pauza de lucru !
Ora17: cucu-cucu , s-a terminat lucru !

JAPONIA:
Ora 8: cucu-cucu deja sunteti la lucru ?
Ora 12: cucu-cucu continuati lucru !
Ora 17: cucu-cucu s-a teminat lucru !
Ora 20: cucu-cucu , plecati va rog de la lucru !

ROMANIA:
Ora 8: cucu-cucu a venit careva la lucru ?
Ora 12: cucu-cucu a inceput cineva lucru ?
Ora 16: cucu cucu mai e cineva la lucru ?

Bine, hai sa te vad. Dacă faci milionul îmi dai si mie ceva ca te-am împins de la spate. :grin:

Lucica!!! Ce ai maică? Te-ai prajit la Colectiv?

Ai vreo strategie buna pt robot?
Am si eu un robot! Facem un concurs?
Iti dau eu un VPS sa il pui…daca zici ca merge. Nu iti mai trebuie calculator! Daca merge…faci bani de iti cumperi Antminer S9, nu calculator…:slight_smile:

Nu inteleg ironia ta. Te crezi prea destept cumva?

Absolut deloc! Doar ca astfel de idei filosofice mi se par de-a dreptul tâmpite!

Mai pe romaneste: daca nu ai de gand sa creezi unele pe care sa le vinzi pe bani grei, vezi ca prin folosire te transformi intr-un vector de castig pentru altii. Sau… minezi bitcoin pentru altii, cum se zice mai modern…

alooo colegul… mai usor cu Maestru Zen!,

aveam robot in ctrader nu il gasesc caut dupa el, nu cred ca am gasit ultima versiune, plec de la ce am.
o sa mai dureze un pic sa iau startul.

toti suntem niste bagaboante, depinde pe cat ne vindem :smiley:

am pe mana servere, pot sa imi pun o masina virtuala…

Vezi sa le pui undeva unde sa ai latenta minima. Eu am avut probleme cu IC din cauza latentei! Acum am in Londra pentru britanici si in NY pentru IC…

proxy amsterdam, latency 20ms, 25ms server. e ok. nu e scalper, e mai rapid ca luce :smiley:
cat de complicat e sa pui ordere fara SL si sa astepti sa le inchizi pe plus :wink:

E bine. Pe Londra ai sub 4. Nu de alta…dar la 5 Euroi pe luna…eu zic ca merita… :slight_smile:

E complicat. Stii ce greu e sa nu ratezi momentul???

In era in care toata lumea e la intrecere, care sa vina cu idei mai inovative, mai ingenioase, cand avem solutii inteligente care pareau utopice acum 100 de ani, tie ti se pare o tâmpenie indemnul la evolutie.

N-am ce sa mai comentez. Doar tu te multumesti cu 15% pe an, pentru ca te-ai resemnat ca atata poti, e logic sa gandesti asa. Dupa tine ar trebui sa nu mai facem nimic fiindca e in zadar.

Asa este…dar partial.

1. eu ma multumesc si cu mai putin, atit timp cat e hobby, am o afacere care merge si nu duc grija zilei de maine. Forex e doar o provocare. Eu pot sa stau linistit si sa nu mai incerc sa programez roboti…dar uite ca o fac. In plus, te rog sa imi scuzi lipsa de modestie…dar dintre toti pe care i-am vazut pe grupuri, cred ca am cei mai multi bani investiti in forex, cu toate ca am injumatatit anul trecut. Daca nu stii sa pretuiesti fiecare ban pe care il castigi, cu siguranta nu se vor lipi banii de tine !!!:slight_smile:

2. Daca stii limba engleza, vezi ca a renunta este “give up”; “give in” inseamna si “a amana " si " a capota”…deci…tu chiar crezi in “ars poetica”??? Am convingerea ca nu! Altfel…ma scuzi, dar nu cred a un poet poate face bani din forex…Sincer!

Domnu’ profesor, scrieti-le urgent celor de la Google să corecteze în dicționar, să nu mai scrie lumea idei tâmpite. :joy:

Eu știam că provocările urmăresc rezultate cât mai mari. Se pare că există și provocări pentru rezultate mici. Interesant. Probabil că îți merge foarte bine afacerea si te-ai plictisit.
Te simți provocat să câștigi cât mai puțin.

No comment.
Dupa ce am stat 6 luni in Olanda, cred ca stiu engleza chiar foarte bine. Nu m-am uitat pe google…stai linstit… Daca voiam, intrebam …stii tu pe cine…dar e 11 noaptea…:slight_smile:

Daca stii limba romana, vezi ca ar fi trebuit sa gasesti niste versuri. Altfel…ma scuzi, dar da un click aici https://dexonline.ro/definitie/poet
Deci dincolo de a ma numi poet, te asigur ca am facut bani. Cu riscuri de 100 de ori mai mici decat tine. Tu risti 100k ca sa faci 15k. Eu risc 1k.

Ia uita-te https://translate.google.ro/m/translate#en/ro/The%20day%20we%20give%20in%20is%20the%20day%20we%20die

Daca sursa ta de traducere e google, imi dau seama cu cine am de-a face!!!

Înseamnă că toată pătura online, ziariști, blogeri, cei din media, tv, etc. care vorbesc despre fraza asta sunt proști.

Eu cred că te crezi prea deștept dar nu vrei sa recunoști.

ia explica-mi si mie maestre, wtf bearish engulfing… oricum mor prost.