Doar o vorba sa-ti mai spun - despre Forex fara frontiere si nu numai

Bafta si tie. Mi-am zis ca daca Luce poate sa faca 15000%, atunci poate oricine … care e cel putin la fel de tenace.
Deci, la anul pe vremea asta stiu unde te voi gasi … la schi.

Merci dar eu nu vreau 1 mil eur. Poate în viitorul foarte foarte foarte indepartat. Deocamdata aștept să-mi primesc banii de la GSI. Dacă o sa-mi dea cei 2000 de parai o să stau beat o săptămână. :smile:

Felicitari, vei detine capitalul de risc si nimic nu-ti va mai sta in cale.

Si mai amana bauta pana se va redeschide sezonul de schi.

Sa nu uitam ca banii vin din Cipru :joy: :joy:
Deocamdata rămân cu picioarele pe pământ.

Sa fim optimisti, Artok si-a trimis banii in Cipru… :slight_smile:

La trimis bani nu cred că există limită :joy: :joy: La primit e buba.

http://www.forexfactory.com/roboti

Uite cum o sa fac eu 1.000.000 usd! Robotii mei or sa faca in medie 100 usd/ zi, adica in 10 ani voi avea cam 500.000 , si cam in anul al 12- lea depasesc milionul. Prima luna e mai grea, ca apoi imi expira contul… poate ii conving sa ma lase sa trec de 1.000.000 cu robotul :slight_smile:

Daca il pun pe real, cred ca am sanse mai mari sa ajung la 1.000.000 inaintea ta :))). Totusi plec de la 10.000. :slight_smile:

Fii realist, omule! Ajunge intii la 1000, apoi la 10.000…si apoi sa speri.

De 1 luna testez roboti si pot sa spun ca am inteles anumite aspecte pe care alti traderi mai experimentati ca mine le stiu doar din carti, dar ai naibi daca le aplica :).
Daca reusesti constant 10 euro pe zi, faci 2250 intr-un an. De aici incep socotelile…

Si care sunt acele aspecte? Ma facusi tare curios. :wink:

Auzi, dar robotii ăștia ai tăi ce filozofie au? Care este ideea care stă la baza lor? Pot identifica cât de cât momentele când procentul de 50%-50% este puternic afectat? Asta mi se pare cel mai important.

@Luce_Nera
Salut,
Ti-am trimis un pm pe myfxbook.
Bafta

Habar nu am. Banuiesc ca or avea ceva, de obtin profit…

OFF TOPIC but important

ALERTA MAXIMA

Mai jos aveti una din alertele pe care le-am primit in aceasta dimineata de la unul din wachdogs :

Extremely URGENT - PLEASE READ TELL EVERYONE ON Anyone-using Internet mail such as Yahoo, Hotmail, AOL and so on… This information arrived this morning, Direct from both Microsoft and Norton. Please send it to everybody you know who has access to the Internet. You may receive an apparently harmless e-mail titled ‘Mail Server Report’ If you open either file, a message will appear on your screen saying: ‘It is too late now, your life is no longer beautiful.’ Subsequently you will LOSE EVERYTHING IN YOUR PC, And the person who sent it to you will gain access to your name, e-mail and password and possibly your bank account details. This is a new virus which started to circulate on Saturday afternoon… AOL has already confirmed the severity, and the antivirus softwares are not capable of destroying it yet. The virus has been created by a hacker who calls himself ‘life owner’… PLEASE SEND A COPY OF THIS E-MAIL TO ALL YOUR FRIENDS, And ask them to PASS IT ON IMMEDIATELY

Ca prima masura de siguranta este imperativ sa va creati un filtru pe mailul dumneavoastra care sa excluda emailurile care au in componenta subiectul :
‘Mail Server Report’

Al dumneavoastra,

Sorin Bolache

Primii un email de la ActivTrades care suna cam asa:

"Dear Trader,

The uncertainty surrounding the upcoming Constitutional Referendum in Turkey on Sunday 16th April 2017, has the potential to generate increased volatility and turbulence in the Turkish financial markets.

With this in mind, and with the usual aim of protecting our clients, ActivTrades will temporarily increase the margin required by 2 times on the following instruments (and their Spread betting derivatives) at 22:00 CET on Friday 14th April 2017:

FOREX: EURTRY, USDTRY, TRYJPY

If you have open positions on the instruments listed above, we suggest that you monitor the margin level on your account and, if needed, reduce your positions by 22:00 CET on Friday 14th April 2017.

Keeping your margin level above at least 200% by 22:00 CET on Friday 14th April 2017, will ensure you have sufficient margin to support your positions at market open on Monday 17th April 2017, to mitigate against the risk of an automatic reduction of excess of exposure (stopout).

Please review your account accordingly, to ensure that you have sufficient available margin to support your open positions. You can consider depositing additional funds or reducing the open positions in order to better manage the risk on your account.

If you have any questions, please do not hesitate to contact our support team.

Best regards,

Your ActivTrades Team"

Cu aceasta ocazie aruncai si eu un ochi pe charturile care contin valuta TRY. Pe USDTRY si EURTRY nu vazui nimic, TRYJPY nu-l am in platforma. Ma uitai si pe GBPTRY-weekly si oooooooooo :heart_eyes:
Super semnal short pana la 3.8! S-a format semnalul meu preferat. As vinde cu 2 maini dar n-am bani sa ma bag pe weekly. Cine mai are semnal short pe GBPTRY?

Si inca una: short GBPNZD pana la 1.7 poate chiar 1.69. :stuck_out_tongue_winking_eye:

Paște fericit! Hristos a înviat!

GPBNZD s-a cam copt. Încă un pic si e gata.
Si GBPCAD e copt. Short cu TP la 1.61
Oare ce știri o să avem de-o să rupă în halul ăsta?

Later edit: Se pare ca GBPCAD are TP la 1.59. USDJPY long la 116. :stuck_out_tongue_winking_eye: Intrati care puteti ca eu nu mai pot sa intru, am deja expunere maricica.

Adevarat a înviat !

Eu unul NU as short-a GBPNZD sub 1.87 si GBPCAD sub 1.77, asta insemnand cam 500 de pips mai sus decat pretul current. Acum fructele sunt crude dpmdv…

Daca astepti ca GBPCAD sa urce la 1.77 s-ar putea sa nu mai prinzi prabusirea. Mai bine vinzi acum si stai si tu cu tranzactiile pe minus pana la 1.77, eventual mai deschizi inca una la 1.77
Eu zic ca mare minune daca mai urca la 1.75

Raspuns la postul Pareri Binatex

@Tim_isoara

Din bun simt îți răspund aici ca să nu mai poluez topicul lui @Razvan0126 cu basmele noastre.

Așadar, ești paralel mister. N-ai înțeles sistemul meu dar nu-i problema, tu nu înțelegi multe. Să-ți explic. Profitul real este ceea ce retragi din cont. Nu balanta, nu equity. Când ai retras banii si te-ai văzut cu ei în contul tău bancar, deabia atunci poți spune că ai făcut profit. Asta e TAKE PROFIT-ul adevărat. La polul opus, STOP LOSS-ul este margin call-ul. Nu trebuie să ții cu dinții de un cont decât dacă esti prost si bagi toată averea în acel cont. Averea (sau investitia) se împarte în bucățele si fiecare bucățică o vei pune intr-un cont. Investiția fiind astfel protejată, poți trage tunuri cu acel cont. Te scoate doar mișcările mai serioase sau vreun mini-SNB. Dar asta mai rar. În restul timpului scoți minim 50% lunar si retragi regulat. Ai făcut 200% retragi 100%, ai făcut 300% retragi 150%. Așa se face milionul tău în 2-3 ani.

A venit SNB-ul si te-a scos, nu-i bai, alimentezi cu următoarea bucățică sau cu ce ai apucat să retragi. Dacă mergi pe ideea că tu ești invincibil si ai încredere oarbă în strategia ta, ca n-o sa te scoată niciodată, vei risca toata averea pe un cont si la SNB rămâi pe drumuri.

Luce asta e pentru tine