Discutii referitoare la noile reglementari din piata Forex la nivel european

Te inseli! Activ are 0.5 cam tot timpul… IC are 1.3…

Cea ma itare faza e ca sunt brokeri cu saptamina de 6 zile, si iti strica toata treaba la daily sau la h4…

Cand ai vazut tu la IC 1.3? Poate la stiri sau la miezul noptii.

Pentru mine nu se strica, din contra, grafice si PSar-uri diferite inseamna informatie in plus.

Later edit: cu 1.3 cred ca te-ai referit la standard account.

exact. echivalent 1 pip minim echivalent ai si la standard si la ECN…Hai 0.8 pentru tine ( ca te cunosc). Acum la Activ am 0.5 si la IC am 1 (fara alte comisioane).

Eu am ceva cu IC fiindca sunt in NY. De la noi si din UK sunt peste 100 ms si robotii deschid aiurea sau rateaza intrarea datorita slipage-ului. Eu mi-am luat VPS in NY si am rezolvat, dar sunt altii care injura frumos de tot…

Oricum, eu sper sa ridice restrictiile dupa 3 luni…

Nu mai fac socoteala ca nu ma interesează. Dacă zici ca IC au spread mai mare cu juma’ de pip asa o fi. Cum am zis, nu ma interesează și de afectat nici atât, în condițiile în care TP-urile mele au de la 50-70 de pipsi în sus. Important este ca nu îmi mai bat capul cu ESMA.

Am trait sa o vad si pe asta!!!

unii si mai tari!

Este si pe investing.com precizat acest lucru :smiley:

Pune un link. poate apar mai multi…

Chiar credeți ca propozițiile astea o să-i împiedice pe fraieri sa “investească”?

Acum, oricum, s-a terminat “petrecerea”, ca sa ma exprim elegant, s-au facut profituri mari pentru brokeri, poate asa se mai desteapta si “norodul”, in ceea ce priveste riscurile asumate.