Cum sa faci bani in forex

Din punctul meu de vedere exista doar 2 optiuni serioase vizavi la forex. Ori devii trader, ori devii investitor. Daca nu as fi trader in mod sigur as fi investitor.
Asta este siteul de investitii/semnale pe care eu il recomand.

De ce i-as spune fond de investitii si nu semnale? Pentru ca functioneaza exact ca un fond de investitii. Nu trebuie sa faci nimic altceva decat sa te lasi pe mana unui fond/generator de semnale profesionist. Am vazut in site o gramada de signal provideri seriosi cu un istoric excelent. Mi se pare o metoda foarte buna de a investi.

astea sunt primele mele 100 de tranzactii profitabile ca trader . sunt pentru un cont mic, daca contul ar fi fost mai mare as fi avut fix aceleasi procente realizate si implicit o suma mult mai mare in cont.

Deci, ca să rezumăm, cum sa faci bani în forex. Cumperi semnale!
Ia semnalu’ neamule! :stuck_out_tongue:

pai e o treaba. eu chiar cred in asta. nu neaparat semnale dar si pamm si fond de investitii clasic. dar cel clasic nu se poate ocupa de trading forex intraday. in momentul in care cumperi un signal provider cumperi cam un fond de investitii forex din punctul meu de vedere. daca esti diversificat in vre-o 2 sau 3 locuri cred ca poti scoate bani frumosi din asta. ma gandesc ca sunt si bani putini la multi care ofera semnale si le vand. ar fi trebuit sa fie mai scumpe. mult mai scumpe.

Daca-i vorba tot despre semnale, atunci topicul trebuia sa se numeasca altfel : Cum sa faci bani in forex pentru altii

PS. Mie mi-e drag de Don Trampone gura-sparta, nu de semnalele forex…

atunci cand faci bani folosind semnale le folosesti pentru tine. traderul genereaza semnale, investitorul le foloseste.

a investit cineva pana acum in semnale? sunt destul de ocupat cu tradingul dar daca descopeream siteul asta mai devreme ma bagam la 2-3 fonduri din astea. la unele le-as fi marit leverageul , la altele le-as fi micsorat.
asta e un fond in care mi-as fi bagat banii si i-as fi marit leverageul daca e posibil tehnic.

de 6 ani e profitabil luna de luna. daca as amplifica leverageul in cazul asta cred ca ar iesi niste sume impresionante in viitor.

Inseamna ca esti mai profitabil decat fondul asta profitabil 6 ani luna de luna.

ai ceva impotriva fondului? sau vorbesti despre rezultatele mele? ca daca vorbesti despre rezultatele mele, da, sunt mai mari si daca ma tine si pe mine 6 ani ajung foarte departe financiar. si la tine luce daca ai avea un fond din asta as investi in el. as lasa leverageul tau dar as baga un stop loss sistem la 30% din varful contului oricare ar fi ala stabilit si as vedea ce iese macar pe demo. cred ca as fi profitabil cu tine.

Ce sa am împotriva fondului? Nici n-am intrat pe link.
Eu nu-mi fac fond ca nu mi se pare ok să-mi dau tranzacțiile pe mărunțiș. Doar dacă nu cumva e vreun curajos sa riști +10k, ceea ce nu e cazul.

Știi cum e, dacă și cu parca s-au suit în barca, dacă nu era parcă se îneca :grin:. Și eu pe demo ma lăudam cu 10.000% dar pe real ieși doar 1000%. E bine sa fim rezervați fiindcă în practică va fi întotdeauna mai prost decât în teorie.

la mine nu sunt diferente intre demo si real. si imi ies medii lunare aproximative- numai ca o sa fie si o corectie pe care o astept. nici mie nu mi se pare in regula sa dai tr pe maruntis cum spui dar uite ca sunt o gramada de fonduri care le dau si nici prea multi subs nu au. oricum pentru mine , mi-am format o imagine buna despre ce este posibil in forex si mai ales - ce mai fac cei profitabili. inca raman la parerea ca 5% castiga din cei care au conturi pe termen lung. deci e un club select.