Comportamentul Lirei Sterline zi de zi GBP

gbpusd
Etichete: #<Tag:0x00007fa9869f5470>

https://dexonline.ro/definitie/fara risc.

Chiar si 80%-20% tot are risc. Poti sa ai 80% pe o serie de 10 tranzactii sau o serie de 100 de tranzactii. La 100 de tranzactii poti avea 20 de tranzactii consecutive pe minus. Sa zicem ca rezisti. Si vine o serie in care edge-ul de 80%-20% se realizeaza pe 200 de tranzactii si primele 40 sunt pierzatoare. Ce faci?

Teoriile sunt toate frumoase. Dar proba practica conteaza. Ai reusit deja sa devii profitabil? Sau esti la stadiul de teorie promitatoare?

40 de tranzactii consecutive pierzatoare, doar daca nu stii sa te opresti la 4… Eu unul la 4 consecutive pierzatoare pun stop joc (schimb template-ul/pattern-ul). Eu asta am inteles ca face si LittleQ…

Dupa ce am analizat mai bine raspunsurile care s-au dat pana acum, atat la ale mele cat si ale lui haristeeter, dupa ce am luat in calcul si alti factori, am decis sa ma opresc aici.

Daca voi faceti bani, atunci spor la treaba. N-am timpul si nici cheful sa-mi bat capul cu hateri.

Sa inteleg ca pe acest forum se da in cap oricui e nou si care are un mod diferit de a vedea lucrurile, de parca stilul vostru de tranzactionare ar fi singurul corect.

Nu stiu de ce faceti asta, probabil din nevoia acerba de a iesi in evidenta.

theSeer, , daca esti interesat de aceasta “Teorie” o putem dezbate in continuare intr-un cadru privat.
Acum intelegi de ce am preferat sa discut intr-un grup restrans cu cei interesati si deschisi sa invete lucruri noi.

Va doresc numai bine, adminul forumului imi poate sterge/dezactiva contul.

Succes !

Si daca te oprești la 4 crezi ca scapi? Schimbi patternul si vei avea încă 4 cu pierdere. Si tot așa până la 40. Dacă tu ești sigur 100% ca schimbând patternul vei întrerupe seria necastigatoare poți să faci o șmecherie. Tranzactionezi virtual până apar 4 tranzacții neprofitabile apoi treci pe real. Si obtii un edge de 100%.

LittleQ, din ce vad eu doar Timișoara ți-a dat în cap. Dar stai liniștit, nici el nu a dovedit nimic. Eu zic sa termini povestea cu cele 3 bănci ca să avem ce dezbate. Chiar aveam ceva interesant de adăugat.

Exact, am schimbat pattern-ul : tranzactionare fara SL. Luna mai am incheiat-o cu un edge de 100%, fara alte tranzactii deschise, vreo +2.000 de pipsi. Am renuntat la GBP/USD si am inlocuit-o cu GBP/AUD, pastrandu-le pe celelalte doua GBP/CAD si GBP/NZD. Cum am mai spus, tranzactionez cu leverage 1 (unu), cei +2.000 de pipsi reprezentand doar un +30%.

Ma intereseaza sa particip la aceasta dezbatere a Teoriei “private” …

Vezi mai sus mesajul lui harristeeter Sergiu Sicrieru,id-ul meu de skype:)

Iti faci cont de Skype daca nu ai si adaugi id-ul de mai sus la contacte.

Nu-i nimic cand o sa fi profitabil poate revii. Daca reusesti. Bafta la tranzactii cu ZERO risc.

“Eu unul la 4 consecutive pierzatoare pun stop joc (schimb template-ul/pattern-ul). Eu asta am inteles ca face si LittleQ…”

:slight_smile: Nu e nevoie sa iei 4 consecutive . Iei 4 daca nu te stapanesti . Nu schimbi template-ul. Patternul ramane acelasi :smiley:

Nu gasesc id de skype. SI MIghty Eagle poti sa-l dai si tu

@LittleQ

Am transmis deja un contact request pe Skype id-ul Sergiu Sicrieru, id pe care il cunoaste si Mighty_Eagle. In cazul meu, am folosit Skype id-ul theSeer Me.

Acum il am si pe LittleQ in lista de contacte…

Ne vom raporta la Sergiu care si-a aratat disponibilitatea 'mereu dupa ora 15:00" ora RO.

@Mighty_Eagle

Ce Skype id ai ?

Se repeta !

Aparent, nu va mai functiona, ai dreptate. Dar in final, functioneaza

functioneaza la nesfarsit :slight_smile: . Aparentele inseala si majoritatea vad aparentele , se ia dupa ele si asa se naste confuzia .

Asa e Luce_Nera:D:D:D:D exact la sfarsitul lunii avem 10485.76 lot. Chiar e WOW:)))).
Doamn ce prostie ai comentat . Nici un broker nu te lasa sa faci asa cv intr-o luna.

LittleQ, patternurile se repetă la nesfârșit, sunt de acord dar nu în felul cum fac aparențele să pară.

Si războaiele se repetă la nesfârșit dar poți spune cu exactitate când vom avea un război?

Harristeeter, cine a zis că faci la un singur broker pe numele unei singure persoane? Pui 10 prieteni sa-si faca conturi la 20 de brokeri si ai 200 de conturi cu care să împarți cele 10485,76 loturi. Dacă ești atât de deștept să tranzactionezi fără risc, găsești și soluții să fentezi brokerul.

Eu zic ca prostia sta de fapt în cele 2 cuvinte magice, “fără risc”. :grin:

Deci Luce_Nera daca nu crezi ca exista astfel de strategii e treaba ta.Nu am de gand sa stau si sa sa-ti explic sau sa te conving.E ok,nu ma supar :).Continua cu fibonacci sau MA sau mai stiu eu ce indicator ai tu:)

Dacă tranzactionezi cu banii investitorilor ( cum fac eu acum :grin: ) te cred că e fără risc. Sau poate ești vreo bancă.

Totuși “fără risc” e prea absolut spus. Dacă se ia curentul? Sau pica internetul. Sau vine un cutremur. Tocmai am citit pe facebook ca vom avea unul de 7 grade :grin: . Sau pica un asteroid. Sau… Sau…

Ce este fără risc in lumea asta? Si eu sunt sigur 100% ca o sa reușesc până la urmă dar NU fără să pierd câteva bătălii. Poftim, sigur 100% pare fără risc, totuși stiu ca voi pierde de câteva ori. E cu dus si-ntors. Depinde din ce punct privești.

Dacă ziceai “cu riscuri neglijabile” era altceva. Dar “fără risc” cine sa te creadă. Doar nu suntem copii mici.

“Fara risc” doar Dumnezeu poate. Te superi degeaba dar asta este adevărul.

buy 5lot(25 Min tr) +25+seif,sl min tr+50 pun+ftt+sell 3 level rise 5lot=no risc
Toate numerele au fost date ca exemplu

Ce cd fls? E cmv cd rsc?