Brokeri neautorizati

Pune o poza. Eu nu stiu unde vezi.

Te rog mult…:slight_smile:

Din pacate nu am facut poza atunci si vezi spredurile pe ultimele 3 zile. Dar eu m-am uitat atunci si au avut spread mai mare de 1000 de pipsi. Ca sa ajungi Home/Forex Broker Spreads/Admiral Markets/GbpUsd
Uite poza sa stii sa te uiti pe viitor.

Pacat. Ai ratat o poza ce ar fi facut istorie!!!

Eu am vazut cum au stat majoritatea brokerilor cu spreadul in acel moment. Si am tras concluziile pentru viitor.

Spread 1000 de pipsi… hmmm… interesant. Si mai interesant e cum ai ratat poza.

In manualul de citire clasa 1 sau 2, modelul ala vechi de acum 30 de ani este o poveste cu Petre si Ion:

― „Eu am văzut odată o varză mare cât casa", spune Petre.
― „Şi eu am văzut o oală mare cât şcoala", răspunde Ion.
― „La ce folosea o astfel de oală?", întrebă Petre.
― „Ca să fiarbă varza ta în ea", răspunse, râzând, Ion. :joy:

Tocmai mi-am amintit de falimentul AM. Cred ca te intrebi cand si de ce au dat faliment.

@valim1975 am si poza cu spreadul de la AM 1034 de pipsi maxim si 188 pipsi average a avut mai exact…
Dar am asteptat reactia trollului de serviciu, care nu-si poate imagina ca exista asa ceva, 1000 de pipsi spread.
LMAX sub 25 de pipsi. Darwinex 25 pipsi, Pepperstone 102 pipsi, FxPro 80 pipsi, Alpari 568 pipsi, Oanda 17 pipsi.

1. Ai zis ca se poate verifica pe myfxbook. Nu poti verifica decat pe ultimele 3 zile. Iar de pe 7 oct. pana astazi e aproape o luna. Daca poti sa ma contrazici pune o poza in care sa se vada data de astazi:

2. Ca sa-ti demonstrez valoarea pozelor: tu zici ca Oanda a avut 17 pips spread? Pardon, eu am poza cu 1034 de pips la Oanda. Poftim:

3. Ai o poza aici: Brokeri neautorizati Apoi mai ai o poza aici: Brokeri neautorizati
    La prima poza ai Broker Time GMT+2 iar la a doua poza ai Broker Time GMT+3. Se pare ca detaliul asta ai uitat sa-l modifici in photoshop. Nu mai vorbesc de diferente clare de font si spectrul culorilor. Este evidenta chiar si alinierea titlului fata de link:

Deci domnu Ion Petre, putina atentie cand lucrati in photoshop.

Am sa-i anunt pe Oanda despre minciuna ta.

Anunta-i si pe LMAX :joy:

Pentru Vamist. Este inadimsibil ca un troll sa modifice pozele si realitatea unui eveniment. Da Admiral a avut 1034,2 pipsi maxim la flash crash. Dar sa postezi neadevaruri modificand poza de la Admiral si sa o schimbi cu Oanda si LMAX.
Daca asta nu e motiv de ban pentru Luce Nera, sigur e motiv de proces. Depinde de Oanda si LMAX.

Si pe LMAX. Sper ca ai bani.

N-am nimic cu Oanda si cu LMax, era vorba despre tine. Lumea s-a saturat de photoshop. Capisci, ragazzo?
Apropo, daca tot te duci pe la Oanda si Lmax, treci si pe la Darwinex, Pepperstone, FxPro, Alpari si ceilalti. Si ei tot 1000 de pipsi au avut.

Eu imbatranesc, dar oamenii de pe aici tot copii raman… Inca un topic in care trebuie sa fac curatenie.

Habar n-am daca @Tim_isoara facut pozele in photoshop sau nu pentru ca anu am stat sa fac pixel peeping, dar:

• GMT+2 / GMT+3 este dat de faptul ca o poza este facuta inainte de a trece la ora de iarna si cealalta este facuta dupa (este si data fiecarei poze);
  • diferentele de font (din care rezulta si diferentele de aliniament) si de culori pot fi de la combinatii sisteme de operare si browsere diferite;
  • nu prea inteleg de ce ar vrea sa falsifice o astfel de poza.

@Luce_Nera este foarte bine ca incerci sa tii deoparte persoanele care nu sunt sincere. Pana la urma unul dintre scopurile acestui forum este si de a invata oamenii cum sa se fereasca de scammeri. Hai totusi sa analizam mai bine situatiile. De ce crezi ca @Tim_isoara incearca sa falsifice ceva (intreb sincer pentru ca vreau sa aflu parere ta… daca eu sau moderatorul ascundem posturi pe aici nu o sa rezolvam conflictul dintre voi)?

@Stefan eu am postat spreadul Admiral la acel eveniment. El a modificat poza si a pus in loc Oanda si LMAX. Despre ce vorbim.
LMAX a avut…aproape 24 de pipsi.
E simplu eu am postat poze si LuceNera le-a modificat.

vorbim despre conflictul vostru si motivatia lui. Nu ma apuc sa fac curat in topicul asta inca pentru ca vreau sa vad ce naiba aveti unul cu altul.

El crede ca tu modifici poze si apoi modifica si el ca sa-ti arate ca si el poate. Vreau sa stiu si argumentele lui si de ce crede ca incerci sa pacalesti lumea. In momentul de fata nu am inca motive sa cred ca incerci sa faci asta, dar vreau sa vad si argumentele lui.

El recunoaste ca le-a modificat. El banuieste ca tot ce pun e photoshop.

Exact. Si sa vedem de ce banuieste asta.

Treaba lui. Dar el recunoaste ca le-a modificat. Si nu e prima data.
Stefan intra pe forex factory la GBP/USD imediat dupa eveniment si vezi ca si altii au publicat date cu spreaduri si minime. Pe Myfxbook atunci puteai vedea acest lucru. Astazi nu mai poti pentru ca au date pentru ultimele 3 zile doar. Dar pe forexfactory exista dovezi de atunci, imediat dupa eveniment.

@Stefan Nu stiu de ce falsifica. Si eu vreau sa aflu. Sigur ca initial trebuie sa acorzi prezumtia de nevinovatie dar in momentul cand ies la suprafata niste neadevaruri, iti pui niste intrebari. El a zis, negru pe alb, ca se poate verifica pe myfxbook, ceea ce nu este adevarat. Apoi a zis ca nu are poza ca apoi sa vina cu poza. Logic, te gandesti ca este ceva in neregula cu poza respectiva. Chiar am vorbit pe chat cu AM acum cateva minute, ei nu recunosc spreadul de 1034 de pips http://v2.zopim.com/widget/livechat.html?key=1fnGb0vaJD20iL0wioROrmP65FdkvrYy&mid=d0fuUqf39O8BuD&lang=ro&hostname=www.admiralmarkets.ro&api_calls=[]

Am modificat poza nu pentru ca vreau sa denigrez Oanda si Lmax ci pentru a arata cat de usor se poate face o poza. Asa cum am modificat eu si el ar fi putut gasi un broker care a avut 1000 de pips spread si sa puna numele AM in locul acelui broker.

Uite cum ies la suprafata nepotrivirile.
Avem asa:
AM, 7 octombrie GMT+3 Brokeri neautorizati
AM, 2 noiembrie GMT+2 Brokeri neautorizati
LMAX, 7 octombrie GMT+0 Brokeri neautorizati

Ma duc astazi, 4 noiembrie pe myfxbook si in mod normal ar trebui sa vad la LMAX GMT-1. Dar vad tot GMT+0. http://www.myfxbook.com/forex-broker-spreads/lmax-GBPUSD-real-spread/1946,2 Deci ora de iarna nu a modificat GMT-ul la LMAX dar la AM l-a modificat. Oare de ce? De ce ora de iarna se aplica doar la AM, nu si la LMAX? Simplu, pentru ca poza cu GMT+3 de pe 7 octombrie de la AM e facuta la alt broker si s-a inlocuit numele acelui broker cu AM.